Naše cesta k biometrické preciznosti

scroll down
Můj seznam brýlí
Your type of spectacles
Do you need varifocals, distance glasses or are screen glasses the better solution? Brýle Rodenstock
Vaše brýlové ČOČKY

Každé oko je jedinečné.

Většina výrobců čoček v současnosti vyrábí brýlové čočky pomocí standardního testu zraku, pouze s použitím standardních hodnot refrakce jako vstupních údajů. V takovém případě jsou pro biometrické parametry očí použity pouze průměrné hodnoty z redukovaného modelu oka. Tyto průměrné hodnoty však vyhovují pouze 2 % očí. V důsledku toho tyto brýle neodpovídají skutečným potřebám uživatelů.

Vyhovují pouze 2 %

Zahrneme-li do výpočtu všechny standardně měřené parametry oka, zjistíme, že s redukovaným modelem se shodují pouze 2 % očí.

Proč biometrická preciznost znamená ostřejší vidění.

Světlo, které prochází okem se láme a dopadá na sítnici, aby tak vytvořilo ostrý obraz. Každé z prostředí, kterými světlo na své cestě okem prochází, hraje při formování vidění svou roli. Protože má každé prostředí jiný index lomu, je třeba každé z nich změřit co nejpřesněji.

Nová éra biometricky inteligentních brýlí

Stará norma, založená na průměrných biometrických údajích je přežitek.

Rodenstock je průkopníkem v oboru. Neustále hledáme způsoby, jak zpřesnit výrobu progresivních brýlových čoček. Dosažení nové úrovně biometrické preciznosti nám trvalo mnoho let. Na této cestě jsme čelili několika zásadním výzvám.

 • Tradičně se progresivní čočky vyrábí na základě standardních hodnot refrakce
  z běžného měření zraku. K cestě za našimi cíli - tedy lepším viděním pro všechny - jsme potřebovali přesnější údaje biometrických parametrů oka. To nás vedlo
  k vyvinutí našeho DNEye® Scanneru, který byl prvním krokem k dosažení skutečné biometrické preciznosti.

  Pomocí technologie DNEye® jsme byli schopni naskenovat tisíce datových bodů
  v každém jednotlivém oku. Z těchto datových bodů jsme pak dokázali sestavit soubor více než 80 biometrických parametrů oka.

 • Další velkou výzvou bylo rozpoznat korelace mezi biometrickými parametry
  a naměřenými daty. Tisíce hodin trvala pokročilá matematická analýza a výsledkem bylo posunutí současné vědecké hranice pro výpočet čoček. Více než 80 biometrických parametrů oka bylo úspěšně transformováno do procesu výpočtu brýlové čočky.

  Nakonec se nám podařilo vytvořit kompletní biometrický model konkrétního oka. Tento velmi precizní model nám umožňuje přesně rozpoznat centrum nejostřejšího vidění každého jednotlivého oka.

 • Po vytvoření biometrického modelu oka jsme byli připraveni přijmout poslední výzvu: Přenést biometrické parametry přímo do výroby brýlových čoček. Na rozdíl od konkurence, která biometrická data někdy měří, ale jen zřídka je použije pro vlastní výrobu, jsme se rozhodli použít náš přesnější biometrický model oka pro výrobu brýlových čoček.

  Abychom maximálně využili přesnosti biometrického modelu oka, navrhli jsme způsob digitálního přenostu dat z DNEye® Scanneru přímo do výroby progresivních čoček.

Výsledek

B.I.G. Vision® for all
a Biometric Intelligent Glasses.


Zrodili se dva pilíře v historii společnosti Rodenstock:

 • B.I.G. VISION® FOR ALL: naše jedinečná filozofie, jejíž podstatou je skutečnost, že každý člověk a jeho oči jsou jedinečné.
 • Náš produkt: Biometrické inteligentní brýle – první maximálně přesné progresivní brýlové čočky vyrobené pomocí biometrického modelu, na základě dat naměřených DNEye® Scannerem. To je začátek nové biometrické éry progresivních čoček.
  Tyto čočky jsme nazvali: B.I.G. Exact®.
Více o B.I.G. EXACT®
Náš cíl

B.I.G. VISION® FOR ALL


Kupředu nás hnala nespokojenost s pouhým standardem. Chtěli jsme být o krok dál, a vyrábět ty nejlepší progresivní čočky pro lidi na celém světě.

AI: Nová norma pro výrobu progresivních čoček
Nová technologie umělé inteligence nám umožňuje zahrnout do výpočtu brýlových čoček přibližné biometrické hodnoty. Důvodem je zajištění podstatně vyšší úrovně biometrické přesnosti v případě, kdy nemáme k dispozici přesné hodnoty z DNEye® Scanneru. Využití umělé technologie představuje zcela nový standard ve výrobě progresivních čoček.
Tyto nové brýlové čočky jsme pojmenovali: B.I.G. NORM®.

Více o B.I.G. NORM®

Čas pro Biometrickou Preciznost

icons/big/qualitaetsgarantie_veredelung

Najít optiku

Mám zájem o biometricky inteligentní brýle

Chcete zjistit, jak mohou biometrické inteligentní brýle zlepšit i Vaše vidění? Objednejte se u nejbližšího specialisty na B.I.G.

icons/big/zufriedenheitsgarantie

Pro optiky

Kontakt a další informace

Chcete se stát součástí konceptu B.I.G. VISION®? Pro více informací vyplňte kontaktní formulář a my se Vám ozveme co nejdříve.

Žádost o schůzku

Poslat nezávaznou žádost o schůzku optikovi.Telefon
??data.request.mail??

Můj seznam produktů

Optice pomůže připravit se na schůzku, když připojíte Váš seznam přání - vybraných brýlí.

Vaše žádost o schůzku byla úspěšně odeslána.

Brzy obdržíte e-mail s potvrzením, že Vaše data byla odeslána optikovi. Optik Vás kontaktuje napřímo pro bližší upřesnění schůzky.

NÁVRAT ZPĚT
Váš požadavek nemůže být odeslán!

Zkuste zadání opakovat, prosím.

Loading