• Brýle
 • BIOMETRICKÉ BRÝLOVÉ ČOČKY

Biometrické brýlové čočky

Představujeme novou generaci brýlových čoček, které jsou vyráběny na základě individuální biometrie Vašich očí.

scroll down
Můj seznam brýlí
Your type of spectacles
Do you need varifocals, distance glasses or are screen glasses the better solution? Brýle Rodenstock
Vaše brýlové ČOČKY
Standard

Standardní hodnoty odpovídají pouze 2 % očí

V současné době se většina brýlových čoček vyrábí pomocí standardního testu zraku s pouhými čtyřmi průměrnými hodnotami předpisu, které jsou vstupem pro výpočet čoček. Místo biometrických údajů Vašeho oka se tak používají pouze standardní hodnoty průměrného oka.

Tyto průměrné hodnoty vyhovují pouze 2 % očí. To ovlivňuje, jak přesně lze brýlovou čočku přizpůsobit potřebám oka uživatele.

Řešení Rodenstock

Biometricky přesné brýlové čočky

Uvědomujeme si, že se oči jednotlivých lidí liší svým tvarem a velikostí.

Na základě měření oka DNEye® Scannerem pro výpočet brýlové čočky určujeme biometrii celého oka (měříme několik tisíc datových bodů a velké množství parametrů každého oka). Tato biometrická data jsou vložena na přímo do procesu výroby brýlových čoček, což je v oboru jedinečné. Výsledek: Nejpřesnější brýlové čočky na světě s nejostřejším viděním v každém směru pohledu.
Tyto čočky nazýváme B.I.G. EXACT®.

B.I.G. je zkratka pro Biometric Intelligent Glasses (Biometricky Intelibentní Brýle): tyto čočky znamenaly začátek biometrické éry ve společnosti Rodenstock a B.I.G. VISION® FOR ALL se stalo naší filozofií.

Více ve videu

Šest kroků k Vašim brýlovým čočkám B.I.G. EXACT®

Proč Biometrické čočky?

Abychom pochopili význam technologického průlomu, který stojí za biometrickými brýlovými čočkami, je třeba vzít v úvahu dynamické požadavky celého zrakového systému a uvědomit si, že člověk nevidí očima, ale mozkem.

 • Náš zrak se skládá ze dvou subsystémů, které pracují současně s mozkem: z periferního a centrálního vidění.

  Periferní vidění je vidění, které používáme k detekci pohybu a změn v našem zorném poli. Centrální vidění nám umožňuje zaměřit se vědomě na určitý bod vybraný mozkem, bez ohledu na to, jak blízko nebo daleko se tento bod nachází. Mozek pak tyto informace využívá k rozhodování o činnosti.

  Tím, že jsme brýlové čočky vybavili biometrickými údaji jsme zajistili perfektní spolupráci obou ubsystémů.

 • Naše oči se neustále pohybují - až 250 000krát denně. Zaměřujeme se na blízké, střední a velké vzdálenosti a zároveň používáme periferní vidění k orientaci, zatímco oko se již dávno přesunulo jiným směrem.

  Proto musí brýlové čočky podporovat vidění ve všech směrech pohledu. Aby to bylo možné, potřebujete přesné údaje z každého jednotlivého oka. Každé oko je totiž jiné.

  Biometricky přesné brýlové čočky založené na technologii DNEye® poskytují neomezený, dynamický a přirozený zrakový zážitek v souladu s mozkem.

Co říkají nositelé biometrických čoček B.I.G. EXACT

Švýcarský průzkum mezi 283 zákazníky, z nichž 90% již nosilo brýle, ukazuje obrovský úspěch brýlí B.I.G. EXACT®. Dokazuje, že použití přesného biometrického modelu oka pro výrobu individuálních brýlí významně přispívá ke zlepšení zážitku při vidění.

B.I.G. VISION®

Naše vize: biometricky optimalizované vidění

Společnost Rodenstock je průkopníkem ve výrobě přesných progresivních brýlových čoček. Trvalo nám mnoho let, než jsme dosáhli zcela nové úrovně biometrické přesnosti. Přečtěte si více o této naší cestě k biometrické přesnosti.

Více o B.I.G. VISION
Umělá inteligence

Výpočet brýlových čoček na základě umělé inteligence (AI)

Nespokojíme se se standardem, ale vždy jdeme o krok dál.
Naším požadavkem je vyrábět nejlepší brýlové čočky pro lidi na celém světě.

Nová technologie Rodenstock AI umožňuje při výpočtu brýlových čoček zohlednit přibližné biometrické hodnoty. To zajišťuje vysokou úroveň biometrické přesnosti, i když nejsou k dispozici přesné hodnoty z DNEye® Scanneru. Díky této technologii AI vytváříme nový standard ve výpočtu běžných čoček.
Tyto nové čočky nazýváme: B.I.G. NORM®.

Více o B.I.G. NORM
Prémiová ochrana Solitaire® Layr

Biometrické čočky dokonale doplňuje

Každý den čelí nositelé brýlí mnoha problémům, které jim brání v jasném vidění, ať už jde o škrábance, prach, nečistoty nebo otisky prstů na povrchu čoček, UV záření nebo potenciálně škodlivé modré světlo. Inovativní high-tech povrchová úprava Solitaire® LayR doplňuje biometrické čočky Rodenstock o novou technologii LayR a nabízí nositeli výrazně jasnější vidění - vrstvu po vrstvě.

Více o Solitaire® LayR

*DNEye® customer survey (2018), Zurich.
Průzkum mezi zákazníky DNEye® (2018), Curych.
** Muschielok, A. (2017). Individualizované progresivní čočky podle požadavků zákazníků - výsledky vědecké studie. Prezentováno na veletrhu Opti-Forum, Mnichov.

Žádost o schůzku

Poslat nezávaznou žádost o schůzku optikovi.Telefon
??data.request.mail??

Můj seznam produktů

Optice pomůže připravit se na schůzku, když připojíte Váš seznam přání - vybraných brýlí.

Vaše žádost o schůzku byla úspěšně odeslána.

Brzy obdržíte e-mail s potvrzením, že Vaše data byla odeslána optikovi. Optik Vás kontaktuje napřímo pro bližší upřesnění schůzky.

NÁVRAT ZPĚT
Váš požadavek nemůže být odeslán!

Zkuste zadání opakovat, prosím.

Loading