Bezpečnost při řízení jedině s perfektním
zrakem díky brýlím pro řidiče

Brýlové čočky Rodenstock Road – protože pouze pokud vidíte ostře v každém bodě, můžete řídit bezpečně.

scroll down
Můj seznam brýlí
Your type of spectacles
Do you need varifocals, distance glasses or are screen glasses the better solution? Brýle Rodenstock
Vaše brýlové ČOČKY
Vaše brýlové obruby
Vybraná optika
HLEDAT OPTIKU You can attach your wish list directly to your appointment booking

První brýle pro řidiče s certifikátem TÜV

Řada situací, v nichž se řidiči cítí nejistě, má souvislost se zrakem: oslnění, tma, špatné počasí, matoucí nebo nejasné prostorové uspořádání. Proto společnost Rodenstock vyvinula brýle, které vám i za těchto podmínek umožní klidnou a bezpečnou jízdu. Perfektní vidění, bezpečné řízení – jak potvrzuje i certifikát TÜV.

* Uživatelskému testu se podrobila progresivní brýlová čočka Impression® Road 2. Test se zaměřil na hlavní kritéria pro bezpečnou jízdu (délka aklimatizace, zorný úhel, oslnění a odlesky, kontrast, podání barev a čištění).

Brýle pro řidiče: Ideální pro ty, kdo za volantem tráví spoustu času, ale i pro běžné používání.

Ať už jste obchodní cestující, dojíždíte za prací, nebo sváteční řidič – každý, kdo za volantem tráví hodně času, dobře ví, jak řízení klade velké nároky na oči: proměnlivé světlené podmínky, oslnění protijedoucími vozidly, lesknoucí se vozovka atd. Díky brýlím pro řidiče je cestování mnohem pohodlnější a bezpečnější.

Nutnost střídat brýle? Ale vůbec ne!

Protože brýle pro řidiče Rodenstock Road nejsou určeny „pouze“ pro řidiče. Jejich vlastnosti, jako například ideální prostorové vidění, snížení únavy očí i v náročných světelných podmínkách, si můžete užívat i poté, co vystoupíte z auta. Můžete tak své nové brýle pro řidiče používat po celý den.

Naprosto skvělá volba: Rodenstock brýle pro řidiče

Bezpečné řízení a jistota jsou nedílně spjaty s perfektním viděním a pro řidiče, kteří nosí brýle, to platí dvojnásob. Rodenstock brýle pro řidiče jsou vytvořeny pro vaše specifické potřeby. Objevte výhody inovativních technologií jako například měření zraku pomocí DNEye® Scanneru, nebo speciální povrchovou úpravu Solitaire® 2:

Redukce oslnění

Solitaire® Protect Road 2: Tato inovativní povrchová úprava omezuje oslnění vyvolané například moderními xenonovými či LED reflektory. Výrazně se omezují rovněž nepříjemné odlesky, například na mokré silnici. Zvýšení kontrastu za denního osvětlení zpříjemňuje řízení. A mimochodem: Vaše brýle pro řidiče jsou také, díky své speciální povrchové úpravě, mimořádně odolné proti prachu a snadno se čistí.

Brýle Rodenstock
Běžné brýle
Brýle Rodenstock
Běžné brýle

Dobré prostorové vidění

Symetrické zorné pole: Bezpečný a spolehlivý odhad vzdáleností při parkování a předjíždění je podmíněno skvělým prostorovým viděním. A právě prostorové vidění může být narušeno u osob nosících brýle s různou dioptrickou hodnotou na levém a pravém oku. Brýle pro řidiče s vyvážením dioptrické hodnoty tento problém řeší: Zaručují identické zorné pole pro obě oči, a tím i správné prostorové vidění.

Lepší vidění v noci

Měření zraku pomocí DNEye® Scanneru: Řada lidí si není při řízení v noci příliš jistá. Důvod: Ve tmě zornice roztahují a světelné paprsky se lámou odlišným způsobem než ve dne, čímž vzniká rozmazaný obraz. Díky měření zraku pomocí DNEye® Scanneru od společnosti Rodenstock lze tento efekt detekovat a individuálně korigovat. Vaše brýle pro řidiče Rodenstock zaručují ostré a vysoce kontrastní vidění, a to i za zhoršených světelných podmínek.

Brýle Rodenstock
Běžné brýle
Brýle Rodenstock
Běžné brýle

Rychlé přeostřování

Široké zorné pole: Při řízení se oči musí rychle přizpůsobit různým vzdálenostem – od silnice přes navigaci na zrcátka a zpět. Brýle Rodenstock Road jsou uzpůsobeny právě těmto dynamickým nárokům na vidění. Široké zorné pole zajišťuje ostré vidění až do periferie, které je nezbytné pro rychlé přeostřování.

Cíl: vaše osobní brýle pro bezpečné řízení

Rodenstock Road Sun: sluneční brýle pro řízení

Riziko nehody vzrůstá v situacích, kdy je zrak oslněn jasným letním světlem nebo nízko položeným sluncem. Řešení: Sluneční brýle Rodenstock Road se speciálně vyvinutým hnědým filtrem omezují sluneční odlesky a přitom jsou stále dostatečně jasné pro sledování navigačního systému. A dobře samozřejmě poslouží i tehdy, pokud jdete pěšky.

Pro pohodlné vidění na jakoukoli vzdálenost:
progresivní brýle pro řidiče

Při řízení je nutný plynulý přechod mezi blízkými a vzdálenými předměty. Progresivní brýlové čočky představují ideální řešení: ostré vidění na všechny vzdálenosti plynule od dálky až po blízko. Díky tomu vidíte bez námahy na všechny vzdálenosti. Co se vzhledu týče, progresivní čočky se neliší od „běžných“.

Jak fungují progresivní brýlové čočky?

Ideální obruby pro vaše brýle na řízení

Jako výrobce brýlových čoček i obrub vám Rodenstock nabízí kompletní brýle pro řidiče z jednoho zdroje. Brýlové obruby Rodenstock kombinují inovativní technologie a materiály se stylovým designem a širokou nabídkou modelů. Pro řidiče se hodí obruby s většími brýlovými čočkami a tenkými stranicemi, které jsou nasazeny výše na obrubách. Brýlové obruby se zakřivenými brýlovými čočkami pomáhají omezit nepříjemné boční světlo.

Zobrazit všechny brýlové obruby
Žádost o schůzku

Poslat nezávaznou žádost o schůzku optikovi.Telefon
??data.request.mail??

Můj seznam produktů

Optice pomůže připravit se na schůzku, když připojíte Váš seznam přání - vybraných brýlí.

Vaše žádost o schůzku byla úspěšně odeslána.

Brzy obdržíte e-mail s potvrzením, že Vaše data byla odeslána optikovi. Optik Vás kontaktuje napřímo pro bližší upřesnění schůzky.

NÁVRAT ZPĚT
Váš požadavek nemůže být odeslán!

Zkuste zadání opakovat, prosím.