0
    Nacházíte se v: Kariéra  
 
Poslat leták
 
 
 

Vyřešte prosím úkol.*

17

+

=

dvacet sedm

 

Další úkol,
klikněte prosím sem.

 
 

*Povinná pole

 
 
nav-Id: 1648238 - doc-Id: 1693181
Společnost
Oblíbené položky (0)
Oblíbené položky (0)
V současnosti máte uloženy tyto oblíbené produkty
 
 

Žádné oblíbené položky

 
Vyhledávání
Vyhledávání
 
 
 
 
 
 

Příprava

Motivační dopis - zkuste nás zaujmout!

Váš motivační dopis by o Vás měl krátkou a výstižnou formou podat ty nejdůležitější informace. Orientovat se můžete podle následujících otázek

  • O kterou pozici se ucházíte? (pozice a místo)
  • Jaké zkušenosti v daném oboru můžete nabídnout?
  • Jak byste se sám charakterizoval?
  • Proč je pro Vás pozice, o kterou se ucházíte, zajímavá?
  • Kdy byste byl eventuelně schopen nastoupit; jaké jsou Vaše představy o nástupním platu?

Čerství absolventi se mohou orientovat podle následujících otázek:

  • Jaké znalosti získané studiem nabízíte?
  • Kde jste se dověděl o další možnosti vzdělávání v rámci naší firmy?
  • Máte již nějaké profesní zkušenosti z brigád nebo z praxe?

Vaše formulace by měly být přirozené a jednoduché. Ćím jsou věty kratší, tím dynamičtěji působí celý motivační dopis. Představte si sami sebe v pozici osoby, která dopis čte: Dokáže ji Vaše žádost o zaměstnání oslovit? Má pro ni Váš text nějakou vypovídací hodnotu? Lze z něj poznat, jaké máte zkušenosti a jaké znalosti byste s sebou mohl do firmy přinést? Zapomeňte na standardní formulace a zkuste se pozitivně odlišit od ostatních uchazečů!

Životopis - vše na první pohled.

Životopis představuje přehled Vašeho vzdělání, profesního růstu a schopností. Mimo to umožňuje si díky Vašim koníčkům a zálibám udělat první obrázek o Vaší osobnosti.

Dejte prosím pozor, aby ve Vašem životopise nic podstatného z Vaší profesní kariéry nechybělo. Jeho forma by měla být nejlépe strukturovaná a heslovitá, aby se v něm dalo rychle orientovat a najít požadované údaje. Neměly by chybět ani údaje o současném/posledním zaměstnavateli a o době strávené v posledním zaměstnání. V případě, že se ucházíte o vzdělávání v rámci naší firmy, doporučujeme uvádět také vedlejší zaměstnání či prázdninové brigády apod.!

Vysvědčení/ ukázky prací

To, jaká vysvědčení od Vás budeme požadovat, záleží na stupni Vašeho vzdělání. Uchazeči o vzdělávání v rámci firmy nám mohou zaslat poslední školní vysvědčení, uchazeči se zkušenostmi z jiných zaměstnání buďto závěrečné, nebo současné pracovní osvědčení. Pokud máte podobných osvědčení vícero, doporučujeme je rozdělit do kategorií (vysvědčení ze školy, z učení/ vysokoškolské diplomy/ osvědčení z předchozích zaměstnání atd.) a jejich seznam uvést na přední stránce. Pokud se např. ucházíte o místo v našem oddělení designu, uděláme si jistě lepší obrázek o Vaší kvalifikaci či schopnostech, pokud nám společně s motivačním dopisem zašlete také ukázky Vaší práce nebo skic ve formátu PDF. Neposílejte nám prosím osvědčení ze seminářů či školení apod.. Těmi doporučujeme se prokazovat až v případě osobního pohovoru, kde mohou posloužit jako jedno z témat.