Brýle na čtení Rodenstock:
pro potěšení z četby

Komfortní vidění na blízko díky
kvalitním brýlím na čtení. Přinesou vašim očím pohodlí a vám novou kvalitu života.

scroll down
Můj seznam brýlí
Your type of spectacles
Do you need varifocals, distance glasses or are screen glasses the better solution? Brýle Rodenstock
Vaše brýlové ČOČKY

Individuálně přizpůsobené brýlové čočky pro čtecí brýle

Čtení je běžná součást života. Když se však písmena a čísla začnou rozostřovat, stává se čtení náročným a vyčerpávajícím. Lidé, kteří si chtějí uchovat radost z četby a znovu bez potíží číst romány, noviny, jídelní lístky nebo malými písmeny vytištěné části smluv, naleznou optimální řešení v podobě vysoce kvalitních brýlí na čtení.
Dobré brýle na čtení slouží přesně svému účelu: Obnovují ostré vidění na krátké vzdálenosti.
Čím přesněji jsou brýlové čočky přizpůsobeny vašim individuálním potřebám, tím lepší bude i výsledek. Proto Rodenstock vyrábí brýle
na čtení speciálně přizpůsobené dioptrickému předpisu s využitím komplexní analýzy vašeho zrakového systému. Výhody:

Kdy jsou brýle na čtení užitečné a proč?

Při čtení je třeba stále více natahovat ruce a četba se stává nepohodlnou. Je vám tato situace povědomá? Příčinou je presbyopie, což je zcela přirozený proces: Spolu s tím, jak stárneme, se mění i naše oči a je pro nás čím dál obtížnější „přepínat“ mezi viděním na blízko a na dálku. Prodlužuje se minimální vzdálenost pro ostré vidění a postupně překoná optimální čtecí vzdálenost 40 cm. Pak se oči rychle unaví a při čtení se dostaví bolesti hlavy. Ale nemusí to tak být, máme-li k dispozici správné brýle. Četba může být opět zcela přirozenou záležitostí.

Běžné brýle
Brýle Rodenstock

Ideální uživatelské pohodlí a estetický vzhled

Asférické dioptrické brýlové čočky jsou plošší, méně zakřivené, a tím mají i tenčí tvar. To přináší výhodu zejména lidem s vysokými plusovými dioptriemi. Výhody:
Až o 45 % lehčí než brýlové čočky z minerálního skla
O 20 % tenčí než běžné plastové brýlové čočky
O 30 % menší zvětšení očí

Biometricky přesné brýlové čočky

Protože každé oko je jiné

Biometrické brýlové oččky vytvořili novou generaci brýlových čoček: Díky inovativním technologiím lze určit střed ostrého vidění pro každé oko zvlášť. Výsledkem je, že jako nositelé brýlí máte prospěch z nejostřejšího vidění v každém směru pohledu při jakékoli příležitosti.

Více o biometrických čočkách

Na co je třeba u čtecích brýlí pamatovat?

  • Řada lidí stále věří tomu, že pokud začneme brýle nosit brzy, poškozujeme si tím zrak. Skutečnost je však jiná: Lidé, kteří neostré vidění dlouho přemáhají, nezískají nic než bolesti hlavy a napětí šíje. Proto bychom měli při prvních známkách zhoršujícího se zraku navštívit optika nebo očního lékaře a nechat si provést odborné vyšetření zraku: Základ pro individuální brýle na čtení a pohodlnější život.

  • V řadě supermarketů nalezneme levné hotové brýle na čtení. Tato „výhodná nabídka“ má ale háček: Hotové brýle nemohou vyhovovat vašim očím. Dioptrická hodnota obou brýlových čoček je u nich stejná, ale většina lidí má jinou hodnotu na levém a pravém oku. Nezohledňují individuální zakřivení rohovky ani vzdálenost mezi zornicemi. Lidé si také často bez měření a poradenství kupují brýle s příliš vysokou dioptrickou hodnotou. A výsledek? Nevhodné hotové brýle mohou při používání způsobovat bolesti hlavy a únavu očí, tedy přesný opak toho, co by měly dělat.

Dopřejte svému zraku pohodlí bez kompromisů

Jedny brýle pro všechno: Optimální vidění na blízko i na dálku díky progresivním brýlím

Přepínáte často mezi pohledem na blízko a na dálku? Nechcete si neustále měnit brýle? Progresivní brýle vám zajistí potřebné pohodlí: Pole pro ostré vidění se u progresivních brýlí plynule prolínají. Díky tomu vidíte ostře a bez námahy na všechny vzdálenosti bez nutnosti střídat brýle. Co se vzhledu týče, progresivní brýlové čočky se od „běžných“ neliší.

Jak fungují progresivní brýlové čočky?

Pohodlná práce díky brýlím Rodenstock pro práci na počítači

Na pracovišti se zrak musí přizpůsobovat různým vzdálenostem: stolu, monitoru či kolegům. To může být unavující: Práce na počítači má za následek suché oči, bolesti hlavy či svalové napětí. Řešení: pracovní brýle Rodenstock přizpůsobené pro vidění na blízko a střední vzdálenost. Jsou přizpůsobeny vašim zrakovým pohybům při práci a potřebným vzdálenostem, což ulevuje očím a uvolňuje držení těla. Vy pak v důsledku máte více energie na důležité věci.

Správná ergonomie při práci díky pracovním brýlím
Žádost o schůzku

Poslat nezávaznou žádost o schůzku optikovi.Telefon
??data.request.mail??

Můj seznam produktů

Optice pomůže připravit se na schůzku, když připojíte Váš seznam přání - vybraných brýlí.

Vaše žádost o schůzku byla úspěšně odeslána.

Brzy obdržíte e-mail s potvrzením, že Vaše data byla odeslána optikovi. Optik Vás kontaktuje napřímo pro bližší upřesnění schůzky.

NÁVRAT ZPĚT
Váš požadavek nemůže být odeslán!

Zkuste zadání opakovat, prosím.

Loading