Brýle na čtení Rodenstock:
pro potěšení z četby

Komfortní vidění na blízko díky
kvalitním brýlím na čtení. Přinesou vašim očím pohodlí a vám novou kvalitu života.

scroll down
Můj seznam brýlí
Your type of spectacles
Do you need varifocals, distance glasses or are screen glasses the better solution? Brýle Rodenstock
Vaše brýlové ČOČKY
Vaše brýlové obruby
Vybraná optika
HLEDAT OPTIKU You can attach your wish list directly to your appointment booking

Individuálně přizpůsobené brýlové čočky pro čtecí brýle

Čtení je běžná součást života. Když se však písmena a čísla začnou rozostřovat, stává se čtení náročným a vyčerpávajícím. Lidé, kteří si chtějí uchovat radost z četby a znovu bez potíží číst romány, noviny, jídelní lístky nebo malými písmeny vytištěné části smluv, naleznou optimální řešení v podobě vysoce kvalitních brýlí na čtení.
Dobré brýle na čtení slouží přesně svému účelu: Obnovují ostré vidění na krátké vzdálenosti.
Čím přesněji jsou brýlové čočky přizpůsobeny vašim individuálním potřebám, tím lepší bude i výsledek. Proto Rodenstock vyrábí brýle
na čtení speciálně přizpůsobené dioptrickému předpisu s využitím komplexní analýzy vašeho zrakového systému. Výhody:

Kdy jsou brýle na čtení užitečné a proč?

Při čtení je třeba stále více natahovat ruce a četba se stává nepohodlnou. Je vám tato situace povědomá? Příčinou je presbyopie, což je zcela přirozený proces: Spolu s tím, jak stárneme, se mění i naše oči a je pro nás čím dál obtížnější „přepínat“ mezi viděním na blízko a na dálku. Prodlužuje se minimální vzdálenost pro ostré vidění a postupně překoná optimální čtecí vzdálenost 40 cm. Pak se oči rychle unaví a při čtení se dostaví bolesti hlavy. Ale nemusí to tak být, máme-li k dispozici správné brýle. Četba může být opět zcela přirozenou záležitostí.

Otestujte si presbyopii
Běžné brýle
Brýle Rodenstock
Ideální uživatelské pohodlí a vzhled díky asférickým jednoohniskovým čočkám. Asférické dioptrické brýlové čočky jsou plošší, méně zakřivené, a tím mají i tenčí tvar. To přináší výhodu zejména lidem s vysokými plusovými dioptriemi. Výhody:
Až o 45 % lehčí než brýlové čočky z minerálního skla
O 20 % tenčí než běžné plastové brýlové čočky
O 30 % menší zvětšení očí
B.I.G. EXACT®
Jak jsou vyrobeny Vaše biometrické čočky

S biometrickými čočkami, založenými na unikátní technologii DNEye®, vytváří Rodenstock revoluční posun ve výpočtu čoček. Přesně měříme jedinečný tvar a velikost každého oka a to zohledňujeme také při výrobě.

Více o B.I.G. EXACT

Na co je třeba u čtecích brýlí pamatovat?

 • Řada lidí stále věří tomu, že pokud začneme brýle nosit brzy, poškozujeme si tím zrak. Skutečnost je však jiná: Lidé, kteří neostré vidění dlouho přemáhají, nezískají nic než bolesti hlavy a napětí šíje. Proto bychom měli při prvních známkách zhoršujícího se zraku navštívit optika nebo očního lékaře a nechat si provést odborné vyšetření zraku: Základ pro individuální brýle na čtení a pohodlnější život.

 • V řadě supermarketů nalezneme levné hotové brýle na čtení. Tato „výhodná nabídka“ má ale háček: Hotové brýle nemohou vyhovovat vašim očím. Dioptrická hodnota obou brýlových čoček je u nich stejná, ale většina lidí má jinou hodnotu na levém a pravém oku. Nezohledňují individuální zakřivení rohovky ani vzdálenost mezi zornicemi. Lidé si také často bez měření a poradenství kupují brýle s příliš vysokou dioptrickou hodnotou. A výsledek? Nevhodné hotové brýle mohou při používání způsobovat bolesti hlavy a únavu očí, tedy přesný opak toho, co by měly dělat.

Dopřejte svému zraku pohodlí bez kompromisů

Jedny brýle pro všechno: Optimální vidění na blízko i na dálku díky progresivním brýlím

Přepínáte často mezi pohledem na blízko a na dálku? Nechcete si neustále měnit brýle? Progresivní brýle vám zajistí potřebné pohodlí: Pole pro ostré vidění se u progresivních brýlí plynule prolínají. Díky tomu vidíte ostře a bez námahy na všechny vzdálenosti bez nutnosti střídat brýle. Co se vzhledu týče, progresivní brýlové čočky se od „běžných“ neliší.

Jak fungují progresivní brýlové čočky?

Pohodlná práce díky brýlím Rodenstock pro práci na počítači

Na pracovišti se zrak musí přizpůsobovat různým vzdálenostem: stolu, monitoru či kolegům. To může být unavující: Práce na počítači má za následek suché oči, bolesti hlavy či svalové napětí. Řešení: pracovní brýle Rodenstock přizpůsobené pro vidění na blízko a střední vzdálenost. Jsou přizpůsobeny vašim zrakovým pohybům při práci a potřebným vzdálenostem, což ulevuje očím a uvolňuje držení těla. Vy pak v důsledku máte více energie na důležité věci.

Správná ergonomie při práci díky pracovním brýlím

Ideální obruby pro vaše brýle na čtení

Jako výrobce čoček i obrub vám Rodenstock nabízí špičkovou kvalitu z jednoho zdroje. Brýlové obruby Rodenstock kombinují inovativní technologie a materiály se stylovým designem. Široký výběr modelů zaručuje, že máme vždy ideální obruby pro jakýkoliv váš požadavek. Pro brýle na čtení jsou například oblíbené nižší obruby s oválnými čočkami: Díky jejich tvaru je možný rovněž rychlý pohled do dálky mimo obrubu.

Zobrazit všechny brýlové obruby

Test na presbyopii

Jaká je zraková ostrost na blízkou pracovní vzdálenost?
Udělejte si test pro prvotní posouzení!

 1. Stáhněte si vzor a vytiskněte si ho.
 2. Podržte vytištěnou stránku ve vzdálenosti 40 cm od očí. To zhruba odpovídá vzdálenosti při čtení.
 3. Přečtěte postupně všechny řádky. Zapamatujte si hodnotu před posledním řádkem, který stále dokážete jasně a snadno přečíst.
Stáhnouttest-for-presbyopia.pdf (18 KB)
 • Hodnota, kterou jste si zapamatovali, označuje vaši zrakovou ostrost do blízka.

  Zraková ostrost 0,8 až 1,0:
  Blahopřejeme! Tyto hodnoty odpovídají normálnímu až velmi dobrému zraku. Test zrakové ostrosti si čas od času zopakujte.

  Zraková ostrost 0,4 až 0,6:
  Tyto hodnoty lze považovat za „snížené“ a pravděpodobně potřebujete brýle. Doporučujeme si nechat zrak odborně vyšetřit u očního lékaře či optika!

  Zraková ostrost 0,1 až 0,32:
  Hodnoty v tomto rozsahu lze označit za „postižení zraku“. Doporučujeme neodkladně navštívit očního lékaře nebo optika!

Žádost o schůzku

Poslat nezávaznou žádost o schůzku optikovi.Telefon
??data.request.mail??

Můj seznam produktů

Optice pomůže připravit se na schůzku, když připojíte Váš seznam přání - vybraných brýlí.

Vaše žádost o schůzku byla úspěšně odeslána.

Brzy obdržíte e-mail s potvrzením, že Vaše data byla odeslána optikovi. Optik Vás kontaktuje napřímo pro bližší upřesnění schůzky.

NÁVRAT ZPĚT
Váš požadavek nemůže být odeslán!

Zkuste zadání opakovat, prosím.

Loading