Pohoda v práci
díky brýlím Rodenstock

Ať už v kanceláři nebo na home office: brýlové čočky Ergo® sníží napětí v očích a zajistí tak uvolněné držení těla. Vy se pak můžete plně věnovat důležitějším věcem.

scroll down
Můj seznam brýlí
Your type of spectacles
Do you need varifocals, distance glasses or are screen glasses the better solution? Brýle Rodenstock
Vaše brýlové ČOČKY

Připravte se na každodenní digitální život s brýlemi Rodenstock, vhodnými do kanceláře i pro home office

Na pracovišti se zrak musí přizpůsobovat různým vzdálenostem: stolu, monitoru či kolegům. To může být velmi unavující: práce na počítači má často za následek pocit suchých očí, bolesti hlavy, napětí šíje a ramen. Řešení: individuální čočky pro home office vyrobené podle vašeho kompletního biometrického modelu oka.

Ergonomická práce

Brýlové čočky Ergo® pro pohodlné vidění při práci jsou individuálně přizpůsobené typickým pohybům očí a nejčastějším pracovním vzdálenostem. Nabízejí široké oblasti vidění přesně tam, kde je to důležité. Široké oblasti vidění podporují ergonomické držení hlavy a těla a zaručují tak pohodlné vidění bez únavy.

Pracovní brýle mohou být užitečné i mimo kancelář při všech aktivitách vyžadujících zaostřování na blízké vzdálenosti. Ať už čtete hudební noty, zabýváte se ručními pracemi, kontrolujete displej vašeho telefonu či přednášíte důležitou prezentaci: Brýlové čočky Ergo® nabízejí ostré vidění na všechny blízké vzdálenosti bez zbytečné únavy nejen pro vaše pracovní činnosti, ale také pro koníčky.

Brýle na čtení
Brýle Rodenstock pro práci na počítači

Připravte se na digitální život s brýlemi Rodenstock,
které jsou vhodné jak do kanceláře, tak pro home office.

Biometricky přesné brýlové čočky

Protože každé oko je jiné

Biometrické brýlové oččky vytvořili novou generaci brýlových čoček: Díky inovativním technologiím lze určit střed ostrého vidění pro každé oko zvlášť. Výsledkem je, že jako nositelé brýlí máte prospěch z nejostřejšího vidění v každém směru pohledu při jakékoli příležitosti.

Více o biometrických čočkách

Kdy má smysl pořídit si brýle pro práci na počítači?

 • Pracujete často s počítačem a je pro vás někdy obtížné přečíst text na obrazovce nebo máte večer bolesti hlavy a šíje? Dobré pracovní brýle na počítač toho mohou hodně změnit. Zajistí vám ostré vidění na všechny vzdálenosti typické při práci s počítačem a usnadní pohyb vašim očím během práce. Nepomáhají tak pouze vašim očím: mimo napětí očí díky intenzivní zátěži odstraníte i nepřirozenou polohu těla a držení hlavy, což ve finále znamená, že můžete pracovat uvolněněji a ve větší pohodě.

  icons/big/PC_ergo
 • Progresivní brýlové čočky umožňují plynulé vidění od blízka po dálku, dle různých denních situací. Tato flexibilita ve vidění však přináší relativně úzký prostor pro vidění na monitor počítače. Abyste dobře viděli, musíte zaujímat nepřirozený postoj hlavy a těla. Brýle pro práci na počítači jsou navrženy s ohledem na požadavky vašeho pracoviště, čímž vás chrání před stresem a napětím.

  icons/big/PC_progressiv
 • Brýle na čtení jsou běžně přizpůsobeny pro vidění na vzdálenost 40 cm, přičemž monitor se obvykle nachází dále. A výsledek? Abyste dobře viděli, neustále se předkláníte dopředu. Na větší vzdálenosti, například při hovoru s kolegy, si musíte brýle pokaždé sundat. Naproti tomu pracovní brýle jsou navrženy přesně tak, aby vyhovovaly všem nárokům, které na vás klade vaše pracoviště. Vyhnete se nesprávnému držení těla a můžete pracovat pohodlněji.

  icons/big/PC_reading
 • Naše vnitřní biologické hodiny mohou být narušeny vysokým podílem modrého světla vyzařovaného počítači, chytrými telefony, tablety a dalšími obrazovkami. Pracovní brýle Rodenstock jsou vybavené špičkovou povrchovou úpravou Solitaire® Protect Balance 2, která snižuje podíl modré složky a díky tomu zvyšuje naši pohodu v každodenním životě.

Ergonomie při práci na počítači

• Upravte polohu monitoru tak, aby byla jeho horní hrana pod úrovní Vašich očí. Ulehčíte tak napětí v oblasti ramen a krku. Tento mírně skloněný pohled Vám umožní lépe se soustředit na blízké objekty.

• Upravte si velikost znaků na monitoru tak, aby bylo vše dobře čitelné.

• Často se v průběhu práce zaměřte pohledem jinam než na obrazovku, např. z okna. Krátké přestávky a střídání vzdáleností pohledu poskytují očním svalům potřebnou relaxaci.

• Frekvence mrkání během soustředěné práce klesá až o 40 %. Pravidelně mrkejte nebo můžete oči na chvíli zavřít. To jim dodá potřebnou hydrataci a jsou pak lépe připraveny na další práci. Mrkáním předcházíte suchým očím. Pijte dostatek tekutin.

Vyvážený biorytmus

Oproti přírodnímu světlu vyzařují digitální zařízení nepřirozeně velké množství modrého světla. Výsledkem je špatné usínání a nekvalitní spánek díky negativnímu dopadu na naše biologické hodiny. Pracovní brýle Rodenstock s inovativní povrchovou úpravou sníží podíl modré složky na přirozenou úroveň. A výsledek? Vyvážený biorytmus a zdravý spánek.

Své znalosti si můžete otestovat zde!

Věděli jste, že

řada firem svým zaměstnancům přispívá na pracovní brýle, nebo je zcela hradí? Nebojte se svého zaměstnavatele zeptat!

Ověřte si své znalosti o modrém světle

Otázka x/x: Jak ovlivňuje modré světlo vyzařované počítačovými obrazovkami náš biorytmus?
 • Na pracovišti se rychleji unavíme.
 • Večer je pro nás obtížnější odpočívat.
 • Nemá žádný vliv.

Počítačové obrazovky vyzařují nepřirozeně vysoké množství modrého světla. Toto modré světlo snižuje tvorbu hormonu melatoninu, což nás povzbuzuje. V důsledku pak obtížněji usínáme.

Ověřte si své znalosti o modrém světle

Otázka x/x: Jaká je podle výzkumů pravděpodobnost toho, že budeme následující den výrazně nesoustředění, pokud jsme předchozího den brouzdali na internetu po 21. hodině?
 • Dvakrát vyšší
 • Třikrát vyšší
 • Pětkrát vyšší

Výzkum prováděný na vzorku 1 600 belgických středoškoláků ve věku 13 až 17 let ukázal následující: osoby používající mobilní telefon vícekrát než jednou týdně večer po zhasnutí světel vykazují pětkrát vyšší pravděpodobnost, že budou následující den velmi unavené.
Zdroj: Spiegel Online, 24. listopadu 2014

Ověřte si své znalosti o modrém světle

Otázka x/x: Tvorba jakého hormonu je blokována modrým světlem, což nám brání cítit se večer unavený?
 • Melatonin
 • Oxytocin
 • Progesteron

Hormon melatonin, jímž se řídí naše vnitřní hodiny se tvoří večer a v noci v části mozku označované jako šišinka. Silný jas brání produkci tohoto hormonu.
Zdroj: Wikipedia

Ověřte si své znalosti o modrém světle

Otázka x/x: Až o kolik procent může podle provedených studií poklesnout koncentrace melatoninu po dvou hodinách práce na počítači?
 • 4 %
 • 15 %
 • 23 %

Podle výsledků studie provedené Střediskem pro výzkum osvětlení v Troy se hladina koncentrace melatoninu u testovaných osob po dvou hodinách práce na počítači snížila až o 23 % .
Zdroj: Lighting Research Center of the Rensselaer Polytechnic Institute in Troy

Ověřte si své znalosti o modrém světle

Otázka x/x: Obrazovky vyzařují tři barvy světla: červenou, modrou a žlutou. Která z nich má největší podíl?
 • Červená
 • Modrá
 • Žlutá

Novější LED obrazovky vyzařují vysoký podíl modrého světla. Ale i LCD obrazovky vydávají velké množství modrého světla.

Odpověděli jste na x z x otázek správně!

Mimochodem: Řada firem přispívá svým zaměstnancům na pořízení brýlí pro práci na počítači. Nebojte se zeptat!

Žádost o schůzku

Poslat nezávaznou žádost o schůzku optikovi.Telefon
??data.request.mail??

Můj seznam produktů

Optice pomůže připravit se na schůzku, když připojíte Váš seznam přání - vybraných brýlí.

Vaše žádost o schůzku byla úspěšně odeslána.

Brzy obdržíte e-mail s potvrzením, že Vaše data byla odeslána optikovi. Optik Vás kontaktuje napřímo pro bližší upřesnění schůzky.

NÁVRAT ZPĚT
Váš požadavek nemůže být odeslán!

Zkuste zadání opakovat, prosím.

Loading