Prémiové progresivní brýlové čočky Rodenstock

Individuálně přizpůsobené progresivní brýlové čočky –
váš osobní mistrovský kus od firmy Rodenstock

scroll down
Můj seznam brýlí
Your type of spectacles
Do you need varifocals, distance glasses or are screen glasses the better solution? Brýle Rodenstock
Vaše brýlové ČOČKY
Vaše brýlové obruby
Vybraná optika
HLEDAT OPTIKU You can attach your wish list directly to your appointment booking

Optimální vidění na blízko, dálku i na střední vzdálenost díky progresivním brýlovým čočkám Rodenstock

Jak už říká samotný název, progresivní brýlové čočky nabízejí progresivní dioptrickou hodnotu a ostré vidění na jakoukoli vzdálenost. Protože progresivní brýlové čočky dokážou zároveň korigovat vidění na blízko i na dálku. Vzhledem k tomu, že u progresivních brýlových čoček není patrné žádné rozhraní a plynulé změny v dioptrické hodnotě nejsou zvenčí rozpoznatelné, mají progresivní brýlové čočky rovněž estetické výhody.

Kdy jsou vhodné multifokální brýle?

Naše oči se během stárnutí mění. Ve chvíli, kdy dospějeme do středního věku, není již oční čočka tak pružná jako dříve. Oči se stále obtížněji přizpůsobují změnám vidění na různé vzdálenosti – potřebují pomoc. V takovém případě představují progresivní brýlové čočky (multifokální brýle) ideální řešení. Protože s progresivními brýlovými čočkami odpadá nepříjemné a nepohodlné střídání brýlí na různé vzdálenosti.

Špičkové vidění díky progresivním brýlovým čočkám Impression FreeSign® PRO od firmy Rodenstock.

Optimální zorné pole

Široké a individuálně přizpůsobené zorné pole – Vedete aktivní život a trávíte hodně času venku? Pracujete často na počítači nebo rádi čtete? Zorné pole vašich progresivních brýlových čoček Rodenstock je speciálně přizpůsobené vašemu konkrétnímu životnímu stylu a nárokům na vidění!

Periferní oblasti
V závislosti na kvalitě konkrétní brýlové čočky mohou periferní zóny vypadat velmi různě. Se vzrůstající kvalitou se periferní zóna se zkreslením obrazu zmenšuje.

Běžné progresivní čočky
Progresivní čočky Rodenstock
Běžné progresivní čočky
Progresivní čočky Rodenstock

Bez periferního zkreslení

Bez periferního rozmlžení – U progresivních brýlových čoček Rodenstock není vidění v periferních oblastech rozmlžené či deformované.

B.I.G. EXACT®
Jak jsou vyrobeny Vaše biometrické progresivní čočky

S biometrickými progresivními čočkami, založenými na unikátní technologii DNEye®, vytváří Rodenstock revoluční posun ve výpočtu progresivních čoček. Přesně měříme jedinečný tvar a velikost každého oka a to zohledňujeme také při výrobě.

Více o B.I.G. EXACT

Na co je třeba u progresivních brýlových čoček pamatovat?

 • Každé oko je stejně jedinečné jako jste vy. Jak by tedy mohly běžné konfekční brýle vyhovovat vašim konkrétním individuálním potřebám? Díky vysoce přesnému měření zraku pomocí přístroje Rodenstock DNEye® Scanner dokážeme změřit všechny konkrétní oční vady a odchylky a zohlednit je při výrobě brýlových čoček. A výsledek? Získáte ostřejší a kontrastnější vidění než kdy dříve – dokonce i za soumraku a zhoršených světelných podmínek. Skvělý uživatelský komfort a rychlá adaptace zaručují dokonalý zážitek.

 • Přechod na progresivní brýlové čočky může chvíli trvat. Během chvilky se váš zrak vycvičí a vy můžete komfortně zaostřovat na požadované vzdálenosti.
  Díky zakázkovým progresivním brýlovým čočkám Rodenstock se období aklimatizace oproti běžným brýlovým čočkám zkrátí na minimum, takže budete mít co nejdříve k dispozici ostré vidění na všechny vzdálenosti.

 • Brýle musí pohodlně sedět: Neměly by tlačit na nose ani po něm při jakémkoli pohybu sjíždět. Díky systému 3D videocentrace Rodenstock ImpressionIST® se přesně změří tvar vašeho obličeje, vzdálenosti zornic i všechny další klíčové parametry, a to vše v kombinaci s vybranými obrubami. Cílem je co nejlepší zážitek z vidění.

 • Pohled přes brýle může ve spojení s přirozeným pohybem očí vyvolat nežádoucí plovoucí efekt. Na rozdíl od jenoohniskových čoček dochází na okrajích progresivních brýlových čoček v důsledku změny dioptrické hodnoty ke zkreslení. Tento nepříjemný plovoucí efekt může vést například k bolestem hlavy. U individuálních progresivních brýlových čoček Rodenstock jsou všechny tyto nežádoucí jevy omezeny na nepostřehnutelnou úroveň.

Udělejte ze svých progresivních brýlových čoček „multifunkční“ a vyberte si z následujících doplňků:

Rodenstock Solitaire® 2: prémiové povrchové úpravy pro vyšší odolnost, perfektní antireflexní vlastnosti a ochranu před poškrábáním

Naše progresivní brýlové čočky se dodávají se špičkovou povrchovou úpravou Solitaire® Protect PRO 2, která nabízí komplexní ochranu před světlem a perfektní vzhled.
Díky našim dalším prémiovým povrchovým úpravám můžete ještě více zvýšit odolnost svých brýlí, omezit nutnou údržbu a usnadnit jejich čištění. Ať už se jedná o ochranu před nečistotami a prachem, nejnovější UV ochranu nebo vyšší pohodlí díky omezení umělého světla obrazovek počítačů a telefonů – stačí si u optika vyžádat povrchovou úpravu Rodenstock Solitaire® 2.

Extrémně hladké, naprosto čisté: X-tra Clean

Chcete mít brýle čisté celý den? Díky nové povrchové úpravě X-tra Clean je to možné. Klíčová je speciální doplňková prémiová povrchová vrstva brýlových čoček Rodenstock (aplikovaná na přední i zadní plochu brýlových čoček).
Díky extrémně hladkému povrchu na nich takřka neulpívají žádné nečistoty. Pokud se brýle přesto zašpiní, velmi snadno se vyčistí.

 • Dlouhotrvající křišťálově čisté vidění
 • Rychlé a jednoduché čištění brýlových čoček bez šmouh a zbytků nečistot
 • Odpuzuje nečistoty, vodu a prach
Jak povrchová úprava X-tra Clean funguje?
PERFEKTNÍ VIDĚNÍ ZA VŠECH SVĚTELNÝCH PODMÍNEK

ColorMatic® 3: Samozabarvovací brýlové čočky Rodenstock.

Naše samozabarvovací čočky se automaticky přizpůsobí všem světelným situacím, zabraňují oslnění a umožňují tak pohodlné vidění za všech okolností. V interiéru jsou téměř čiré a venku se zbarví v závislosti na intenzitě světla.
Na základě více než 50 let zkušeností společnosti Rodenstock v oblasti samozabarvovacích technologií nyní nově definujeme vylepšení samozabarvovacích čoček: nová generace samozabarvovacích čoček ColorMatic® 3 nabízí o 30 % rychlejší odbarvení ve srovnání s předchozí generací.

Rychlé ztmavení a odbarvení spolu s filtrem modrého světla zajišťuje znatelný vizuální komfort, zatímco široký výběr barev poskytuje různé možností využití a módních stylů. ColorMatic® 3 nabízí pohodlí a ostré vidění za všech světelných situací, díky tomu přináší perfektní a inteligentní řešení na každodenní nošení.

Nová ochrana očí před světlem:
Rodenstock PRO410

UV záření může poškodit oči i pokožku a proniká dokonce i přes mraky při zatažené obloze. Vedle UV záření se v barevném spektru nachází modré světlo. To je významné pro naše biorytmy i další biologické funkce těla. Kromě pozitivního vlivu mohou ale některé složky modrého spektra také škodit.
Klíčem k úspěchu je správný poměr. Díky ochraně proti světlu Rodenstock PRO410 dostanou vaše oči pouze to, co opravdu potřebují každý den.

Ideální obruby pro vaše progresivní brýlové čočky

Jako výrobce čoček i obrub vám Rodenstock nabízí špičkovou kvalitu z jednoho zdroje. Brýlové obruby Rodenstock v sobě spojují inovativní technologie a materiály s klasickým, tradičním, nadčasovým a stylovým designem. Jsou také ideálně přizpůsobitelné každému uživateli. Do všech obrub Rodenstock je možné zabrousit progresivní brýlové čočky. Obzvláště vhodné jsou obruby s velkými očnicemi.

Zobrazit všechny brýlové obruby

Inovativní měření zraku

Nejprve vám budou změřeny oči supermoderním Rodenstock DNEye® Scannerem. Měření je plně automatické a velmi přesné. Změří se při něm více než 7 000 bodů.
Na rozdíl od běžných měřicích přístrojů zaznamenává DNEye® Scanner nejen standardní hodnoty pro myopii (krátkozrakost), hypermetropii (dalekozrakost) a zakřivení rohovky (astigmatismus), ale i mnohé další. Například velikosti vašich zornic ve dne a v noci a s tím související změny vidění. Touto cestou se detekují individuální problémy zodpovědné například za nižší vnímání kontrastu a špatné vidění za zhoršených světelných podmínek.

  3D centrace brýlových čoček

  Při výrobě individuálně přizpůsobených brýlových čoček hraje zásadní roli i to, jak vám brýle sedí na obličeji. Klíčové naměřené parametry se shromažďují v Rodenstock 3D centrovacím videosystému ImpressionIST®.
  Stačí se jednoduše podívat do zrcadla systému ImpressionIST®. Ten pak pořídí dvěmi kamerami obrázky ze dvou různých perspektiv. Pomocí těchto obrázků se přesně změří parametry vašeho obličeje v kombinaci s konkrétními obrubami a také vzdálenost zornic a jejich průměr.

   Žádost o schůzku

   Poslat nezávaznou žádost o schůzku optikovi.   Telefon
   ??data.request.mail??

   Můj seznam produktů

   Optice pomůže připravit se na schůzku, když připojíte Váš seznam přání - vybraných brýlí.

   Vaše žádost o schůzku byla úspěšně odeslána.

   Brzy obdržíte e-mail s potvrzením, že Vaše data byla odeslána optikovi. Optik Vás kontaktuje napřímo pro bližší upřesnění schůzky.

   NÁVRAT ZPĚT
   Váš požadavek nemůže být odeslán!

   Zkuste zadání opakovat, prosím.

   Loading