Díky sportovním brýlím
ze sebe můžete vydat to nejlepší

Ať už potřebujete brýle s dioptriemi nebo bez, sportovní brýle Rodenstock vám budou dokonalým partnerem pro jakýkoli sport.

scroll down
Brýle Rodenstock
Můj seznam brýlí
Vybraná optika

Připraveny na jakékoli sportovní výzvy: sportovní brýle Rodenstock

Sportovní brýle jsou navrženy tak, aby chránily vaše oči před vším, co by se do nich během sportování mohlo dostat: vítr, prach, hmyz, větve kolem cest a v neposlední řadě rovněž sluneční paprsky. Při sportování je důležité udržet si perspektivu, nadhled a jasný přehled nad situací nejen kvůli sportovnímu výkonu, ale také pro svou bezpečnost. Proto nabízíme sportovní brýle Rodenstock s dioptrickou hodnotou až do ±8 dioptrií.

Sportovní brýle: Kdo je potřebuje a pro jaké sporty?

Nezáleží na tom, zda jste amatérští, či profesionální sportovci: Kvalitní sportovní brýle mají svůj smysl vždy. Pro každého, kdo si chce chránit oči a pro každého s vadami zraku, který chce vést aktivní život. Nezáleží na tom, zda sportujete v hale, či venku, běháte v dešti, jezdíte na kole lesem, hrajete golf na prosluněném greenu, nebo šplháte na hřebeny hor – sportovní brýle Rodenstock se vyrovnají s jakoukoli výzvou. Stačí si sportovní brýle nechat přizpůsobit svým potřebám a dioptriím. A můžete vyrazit!

I od našich sportovních brýlí můžete očekávat maximální výkon

Ti, kdo se snaží překonávat své vlastní limity, musí mít možnost se na své vybavení maximálně spolehnout. K takovému vybavení patří i optimální kombinace brýlových čoček a sportovní obruby – pro větší bezpečnost, vyšší výkonnost a větší zábavu! Objevte, co všechno vám sportovní brýle Rodenstock mohou nabídnout:

 • Optimální ochrana očí díky prohnutým brýlím
  Sportovní obruby jsou často velmi prohnuté. Rodenstock nabízí tzv. zakřivené sportovní brýlové čočky – až do ±8 dioptrií
 • Optimální ochrana před UVA a UVB zářením
  volitelně s infračerveným tepelným filtrem
 • Lehké, tenké a odolné proti rozbití
  díky sportovním polykarbonátovým brýlovým čočkám
 • Polarizované
  proti odrazům z hladkých povrchů a dokonalé vidění bez oslnění
 • Barevné tónování brýlových čoček zvyšující kontrast
  pro lepší rozpoznání detailů a optimální podání barev

Vysoce výkonné brýlové čočky, které vyhoví vašim požadavkům

Ostré vidění na všechny vzdálenosti i při sportu: díky progresivním brýlovým čočkám

Střídáte při sportu často mezi pohledem na blízko a na dálku? Rodenstock vám nabízí první progresivní brýlové čočky na světě vytvořené speciálně pro dynamické nároky při sportu: mimořádně široké, vyvážené zorné pole a přizpůsobené vidění na blízko pro vaše sportovní aktivity.

Jak fungují progresivní brýlové čočky?

Inteligentní sluneční ochrana:
samozabarvovací sluneční brýlové čočky Rodenstock

Naše samozabarvovací sluneční brýlové čočky ColorMatic IQ® Sun 2 se v rekordním čase přizpůsobí příslušným světelným podmínkám. Při silném slunečním světle chrání vaše oči tmavým odstínem. Pokud přejdete do stínu, čočky se automaticky rozjasní až o 55 %. To zaručuje jasné a vysoce kontrastní vidění po celý den a to i za měnících se světelných podmínek.

TYPY SAMOZABARVOVACÍCH ČOČEK.

Zrcadlové vrstvy s infračerveným tepelným filtrem: Solitaire® Red Sun 2

Skvělý vzhled a ochrana očí proti teplu: Zrcadlová vrstva Solitaire® Red Sun 2 zajišťuje nejenom 100% UV ochranu, ale omezuje rovněž průchod infračerveného světla, čímž snižuje teplotní zátěž očí. Zrcadlovou povrchovou úpravu lze zkombinovat se samozabarvovacími brýlovými čočkami – pro kompletní a inteligentní ochranu proti slunci.

Solitaire® Red Sun 2:
infračervený tepelný filtr

Infračervené sluneční záření rozkmitává molekuly vzduchu v atmosféře a tak vzniká teplo. Prostřednictvím tohoto procesu je oko vystaveno jisté tepelné zátěži. Povrchová úprava Solitaire® Red Sun 2 část tohoto infračerveného záření odráží a snižuje tak tepelnou zátěž oka.

Portfolio SunContrast

Při sportu hrají rozhodující roli jednak perfektně padnoucí brýle a jednak brýle, které sportovci poskytnou také optimální zrakovou podporu. A zde vstupují do hry naše sluneční brýle SunContrast. Díky své schopnosti absorbovat daleko více modrého záření než běžné sluneční brýle a efektivně tak zabraňovat oslnění a současně zvyšovat kontrast představují naprosto ideální řešení pro veškeré sporty a outdoorové aktivity. Portfolio SunContrast zahrnuje širokou paletu barev a v závislosti na úrovni absorpce také možnost jejich postupného tónování.

 • Perfektní rozlišování kontrastů a optimální ochrana proti oslnění
 • Ideální pro jasné i rozptýlené světlo a do měnících se povětrnostních podmínek
 • 100% ochrana před UV zářením

Efekt polarizačních čoček

Silným světelným odleskům býváme vystaveni zejména na vodě či v horách, kde se kolem nás nachází celá řada různých reflexních povrchů (vodní hladina, sníh, ale i např. vlhká vozovka). Čočky produktů portfolia Polarized však dokáží tyto nepříznivé vlivy téměř úplně eliminovat a představují tak záruku nejvyššího zrakového komfortu. Sluneční brýle s polarizovanými čočkami se perfektně hodí k řízení, plachtění či surfování a obecně také jako ochrana očí citlivých na světlo.

Non Polarized
Polarized
VÝHODY:
• Zvýšená bezpečnost a zrakový komfort při provozování sportovních aktivit – především v horách nebo na vodních plochách
• Svěží vidění chráněné před odlesky a oslněním
• Intenzivnější vnímání kontrastů a detailů
• Dostupné v barvách Polarized Brown, Polarized Grey a Polarized Green

Moderní sluneční brýle, které myslí za vás:
ColorMatic IQ® Sun

Samozabarvovací sluneční brýle se stylem. Ať už se sluníte na pláži, nebo sedíte v polostínu kavárenské zahrádky, inteligentní sluneční brýle vám zaručují nejen přitažlivý vzhled, ale dokážou se také okamžitě přizpůsobit různým světelným podmínkám. Kontrastní odstíny jsou ideální pro milovníky sportu a pohybu v přírodě, zatímco módní fashion barvy si zamilují ti, pro něž je zásadní vzhled a styl.

 • Inteligentní ochrana proti slunci díky samozabarvovacím brýlím ColorMatic IQ® Sun 2
 • Optimální 100% ochrana před oslněním a UV zářením

Fashion Hnědá

Žádost o schůzku

Poslat nezávaznou žádost o schůzku optikovi.Telefon
??data.request.mail??

Můj seznam produktů

Optice pomůže připravit se na schůzku, když připojíte Váš seznam přání - vybraných brýlí.

Vaše žádost o schůzku byla úspěšně odeslána.

Brzy obdržíte e-mail s potvrzením, že Vaše data byla odeslána optikovi. Optik Vás kontaktuje napřímo pro bližší upřesnění schůzky.

NÁVRAT ZPĚT
Váš požadavek nemůže být odeslán!

Zkuste zadání opakovat, prosím.