Díky sportovním brýlím
ze sebe můžete vydat to nejlepší

Ať už potřebujete brýle s dioptriemi nebo bez, sportovní brýle Rodenstock vám budou dokonalým partnerem pro jakýkoli sport.

scroll down
Můj seznam brýlí
Your type of spectacles
Do you need varifocals, distance glasses or are screen glasses the better solution? Brýle Rodenstock
Vaše brýlové ČOČKY
Vaše brýlové obruby
Vybraná optika
HLEDAT OPTIKU You can attach your wish list directly to your appointment booking

Připraveny na jakékoli sportovní výzvy: sportovní brýle Rodenstock

Sportovní brýle jsou navrženy tak, aby chránily vaše oči před vším, co by se do nich během sportování mohlo dostat: vítr, prach, hmyz, větve kolem cest a v neposlední řadě rovněž sluneční paprsky. Při sportování je důležité udržet si perspektivu, nadhled a jasný přehled nad situací nejen kvůli sportovnímu výkonu, ale také pro svou bezpečnost. Proto nabízíme sportovní brýle Rodenstock s dioptrickou hodnotou až do ±8 dioptrií.

Sportovní brýle: Kdo je potřebuje a pro jaké sporty?

Nezáleží na tom, zda jste amatérští, či profesionální sportovci: Kvalitní sportovní brýle mají svůj smysl vždy. Pro každého, kdo si chce chránit oči a pro každého s vadami zraku, který chce vést aktivní život. Nezáleží na tom, zda sportujete v hale, či venku, běháte v dešti, jezdíte na kole lesem, hrajete golf na prosluněném greenu, nebo šplháte na hřebeny hor – sportovní brýle Rodenstock se vyrovnají s jakoukoli výzvou. Stačí si sportovní brýle nechat přizpůsobit svým potřebám a dioptriím. A můžete vyrazit!

I od našich sportovních brýlí můžete očekávat maximální výkon

Ti, kdo se snaží překonávat své vlastní limity, musí mít možnost se na své vybavení maximálně spolehnout. K takovému vybavení patří i optimální kombinace brýlových čoček a sportovní obruby – pro větší bezpečnost, vyšší výkonnost a větší zábavu! Objevte, co všechno vám sportovní brýle Rodenstock mohou nabídnout:

 • Optimální ochrana očí díky prohnutým brýlím
  Sportovní obruby jsou často velmi prohnuté. Rodenstock nabízí tzv. zakřivené sportovní brýlové čočky – až do ±8 dioptrií
 • Optimální ochrana před UVA a UVB zářením
  volitelně s infračerveným tepelným filtrem
 • Lehké, tenké a odolné proti rozbití
  díky sportovním polykarbonátovým brýlovým čočkám
 • Polarizované
  proti odrazům z hladkých povrchů a dokonalé vidění bez oslnění
 • Barevné tónování brýlových čoček zvyšující kontrast
  pro lepší rozpoznání detailů a optimální podání barev
 • Solitaire® Protect Sun 2: Díky této povrchové úpravě máte k dispozici 100% ochranu před UV zářením i maximální ochranu proti odleskům. Povrchová úprava chrání před nepříjemnými odlesky a odpuzuje vodu a prach. Díky tomu se brýle snadno čistí a jsou také velmi odolné.

 • Sportovní polykarbonátové čočky: Vyvinuté tak, aby odolaly i nejnáročnějším podmínkám. Polykarbonátové brýlové čočky Rodenstock mají vysokou odolnost proti rozbití. Jsou ideální pro všechny typy sportů, u nichž je třeba mechanická ochrana očí, například při squashi nebo tenisu.

 • SunContrast: Sluneční světlo nepříjemně snižuje kontrast. Na vině je velké množství modrého rozptýleného světla, které převáží ostatní barvy. Technologie SunContrast toto modré záření odfiltruje na ideální úroveň a zajistí vysoce kontrastní vidění i v jasném či rozptýleném světle.

 • Polarizační brýlové čočky:
  ostré vidění a minimum oslnění z hladkých ploch.

Vysoce výkonné brýlové čočky, které vyhoví vašim požadavkům

Sportovní progresivní čočky

Ostré vidění na všechny vzdálenosti, a to i při sportu.

Střídáte při sportu často mezi pohledem na blízko a na dálku? Rodenstock vám nabízí první progresivní brýlové čočky na světě vytvořené speciálně pro dynamické nároky při sportu: mimořádně široké, vyvážené zorné pole a přizpůsobené vidění na blízko pro vaše sportovní aktivity.

Jak fungují progresivní brýlové čočky?
INTELIGENTNÍ OCHRANA PŘED SLUNCEM

Samozabarvovací brýlové čočky Rodenstock.

Naše samozabarvovací brýlové čočky ColorMatic® 3 Sun se přizpůsobí různým světelným podmínkám. Za slunečného dne chrání oči tmavým odstínem a ve stínu výrazně zesvětlí. To zaručuje jasné vidění s perfektním rozlišením detailů za různých světelných podmínek během dne.

Podívejte se na video
Solitaire® Red Sun 2

Zrcadlové vrstvy s infračerveným tepelným filtrem.

Skvělý vzhled a ochrana očí proti teplu: Zrcadlová vrstva Solitaire® Red Sun 2 zajišťuje nejenom 100% UV ochranu, ale omezuje rovněž průchod infračerveného světla, čímž snižuje teplotní zátěž očí. Zrcadlovou povrchovou úpravu lze zkombinovat se samozabarvovacími brýlovými čočkami – pro kompletní a inteligentní ochranu proti slunci.

B.I.G. EXACT®
Jak jsou vyrobeny Vaše biometrické čočky

S biometrickými čočkami, založenými na unikátní technologii DNEye®, vytváří Rodenstock revoluční posun ve výpočtu čoček. Přesně měříme jedinečný tvar a velikost každého oka a to zohledňujeme také při výrobě.

Více o B.I.G. EXACT

Solitaire® Red Sun 2:
infračervený tepelný filtr

Infračervené sluneční záření rozkmitává molekuly vzduchu v atmosféře a tak vzniká teplo. Prostřednictvím tohoto procesu je oko vystaveno jisté tepelné zátěži. Povrchová úprava Solitaire® Red Sun 2 část tohoto infračerveného záření odráží a snižuje tak tepelnou zátěž oka.

Portfolio SunContrast

Při sportu hrají rozhodující roli jednak perfektně padnoucí brýle a jednak brýle, které sportovci poskytnou také optimální zrakovou podporu. A zde vstupují do hry naše sluneční brýle SunContrast. Díky své schopnosti absorbovat daleko více modrého záření než běžné sluneční brýle a efektivně tak zabraňovat oslnění a současně zvyšovat kontrast představují naprosto ideální řešení pro veškeré sporty a outdoorové aktivity. Portfolio SunContrast zahrnuje širokou paletu barev a v závislosti na úrovni absorpce také možnost jejich postupného tónování.

 • Perfektní rozlišování kontrastů a optimální ochrana proti oslnění
 • Ideální pro jasné i rozptýlené světlo a do měnících se povětrnostních podmínek
 • 100% ochrana před UV zářením

Efekt polarizačních čoček

Silným světelným odleskům býváme vystaveni zejména na vodě či v horách, kde se kolem nás nachází celá řada různých reflexních povrchů (vodní hladina, sníh, ale i např. vlhká vozovka). Čočky produktů portfolia Polarized však dokáží tyto nepříznivé vlivy téměř úplně eliminovat a představují tak záruku nejvyššího zrakového komfortu. Sluneční brýle s polarizovanými čočkami se perfektně hodí k řízení, plachtění či surfování a obecně také jako ochrana očí citlivých na světlo.

Nepolarizované
Polarizované

Výhody

Žádost o schůzku

Poslat nezávaznou žádost o schůzku optikovi.Telefon
??data.request.mail??

Můj seznam produktů

Optice pomůže připravit se na schůzku, když připojíte Váš seznam přání - vybraných brýlí.

Vaše žádost o schůzku byla úspěšně odeslána.

Brzy obdržíte e-mail s potvrzením, že Vaše data byla odeslána optikovi. Optik Vás kontaktuje napřímo pro bližší upřesnění schůzky.

NÁVRAT ZPĚT
Váš požadavek nemůže být odeslán!

Zkuste zadání opakovat, prosím.

Loading