nav-Id: 1648236 - doc-Id: 1641063

Zkušenosti zaměstnanců

Co říkají o firmě naši zaměstnanci…

Zeptali jsme se zaměstnanců na 4 otázky:

  • Proč Rodenstock?
  • Čím jsou pro Vás výrobky Rodenstock zajímavé?
  • Co podle Vás vytváří firemní kulturu společnosti Rodenstock?
  • Jaké cíle máte do budoucnosti?
Jaroslava Hochwalderová, Operator (kontrolorka) v oddělení povrstvení brýlových čoček (DS)

Je to firma, která se dobře stará o své zaměstnance. Výrobky jsou kvalitní a jde o široký sortiment. Firemní kulturu vytváří její jméno. Ráda bych dostudovala školu a měla stále dobrou práci pro zabezpečení rodiny, ráda bych se v budoucnu zabývala účetnictvím.

Olina Matějková, Operátor v oddělení povrstvení brýlových čoček

Rodenstock mi doporučila dcera, která zde již pracovala. Výrobky jsou zajímavé kvalitou a rozmanitostí. Firma vychází vstříc svým zákazníkům a zaměstnancům a vytváří dobré pracovní podmínky. Jsem spokojena se svojí prací a ráda bych si ji udržela.

Roman Musil, Optik, procesní technik v oddělení zábrusu

Pro mě byla Rodenstock celkem jednoduchá volba – z profesního hlediska jeden z nejvýznamnějších koncernů, co se optiky týká. Proto mohu uplatnit veškeré své dlouholeté mezinárodní zkušenosti z tohoto oboru. Jedná se o velmi kvalitní výrobky, které jsou celosvětově uznávané díky nejnovějším technologiím výroby. Firma Rodenstock je firmou se solidním zázemím, jak sociálním, tak finančním v celém našem regionu. Nabízí zaměstnancům hlavně jistotu, což je v současné době velmi důležité. Jsem velmi rád, že mohu spolupracovat na nových projektech, starat se o současné projekty i mezi pobočkami firmy, v čem mi pomáhá velmi dobrá znalost německého jazyka. Od srdce mohu říct: „cítím se ve své profesi jako ryba ve vodě.“

Helena Pliešovská, operátor na oddělení povrstvení brýlových čoček

S Rodenstockem jsem se poprvé seznámila jako brigádnice. Po roce jsem se rozhodla zde podepsat pracovní smlouvu a pracovat na plný úvazek. Mezi hlavními důvody bylo získání mnoha cenných zkušeností, zajímavé finanční ohodnocení, možnost kariérního růstu a poznání mnoha odborně zdatných lidí a také další benefity jako zaměstnanec firmy Rodenstock. Nikdy jsem si neuměla představit, jaký je nezbytný postup a technologie k výrobě slunečních a dioptrických skel,aby se mohly zasadit do rámečku a odeslat do obchodu k zákazníkovi. Ve firmě Rodenstock jsem se seznámila s mnoha těmito postupy, jako jsou barvení, povrstvování, lakování a mnoho dalších. Teď, když už vím, co práce kolem brýlí obnáší, jsou tyhle výrobky pro mě zajímavé. U mnoha lidí tak často zjišťuji, zda náhodou nenosí „moje dílo“. Ráda se chlubím větou: „je možné, že jsem zrovna tato skla povrstvovala já“. Jsem hrdá na to, že naše výrobky kupují lidé z celého světa a že je naše firma známá i mimo Evropu.

Společnost Rodenstock nejvíce utvářejí její zaměstnanci. Úspěšnost každé firmy tak závisí především na jejích lidech. Všichni zaměstnanci by měli tvořit jeden tým, proto je důležité, aby tato skupina dokázala efektivně spolupracovat a jít tak za svým společným cílem. Rodenstock se snaží vnést mezi práci i zábavu. Každý rok máme sportovní den, kde si užijeme hodně zábavy a alespoň jeden den jsme si všichni rovni.