Prostě skvělé vidění: brýle na dálku značky Rodenstock

Ať už trpíte myopií (krátkozrakostí), hypermetropií (dalekozrakostí) nebo astigmatismem (nepravidelným zakřivením rohovky): Řešením jsou přizpůsobené brýlové čočky Rodenstock.

scroll down
Brýle Rodenstock
Můj seznam brýlí
Vybraná optika

Brýle Rodenstock na dálku – pro všechny, kteří chtějí v běžném životě dobře vidět

Vidíte blízké předměty dobře, ale ve větší vzdálenosti je vše rozmazané? Nebo to máte naopak? Rychle se vám oči unaví nebo zčervenají? V takovém případě je řešení jasné: Jednoohniskové brýle vám vrátí znovu ostré vidění na každou vzdálenost.

Otestujte si zrak

Rodenstock uvádí: první individuální jednoohniskové brýlové čočky

Čím přesněji se vám brýlové čočky přizpůsobí, tím snadněji dosáhnete přirozeného vidění. Firma Rodenstock má v této oblasti cenami ověnčené inovativní řešení: Individuální jendoohniskové brýlové čočky, které kromě vaší dioptrické vady zohledňují i tvar obličeje, držení těla a to, jak vám sedí vybraná obruba. To přináší oproti běžným brýlovým čočkám podstatné výhody:

Běžné brýle
Brýle Rodenstock
Ničím neomezené vidění díky vysoce kvalitním brýlovým čočkám – idividuální přizpůsobení brýlových čoček tomu, jak vám na obličeji sedí obruby.
Tradiční brýle
Brýle Rodenstock
Optimální uživatelské pohodlí a skvělý vzhled – o 45 % lehčí než minerální sklo a o 20 % tenčí než běžné plastové brýlové čočky

Vhodné doplňky podle vašich potřeb

Rodenstock Solitaire® 2: prémiové povrchové úpravy pro vyšší trvanlivost, perfektní antireflexní vlastnosti a ochranu před poškrábáním

Díky prémiovým povrchovým úpravám Rodenstock mohou být vaše brýle ještě odolnější, mohou se snadněji čistit a poskytovat vašim očím lepší ochranu před potenciálně škodlivým světlem. Ať už se jedná o ochranu před nečistotami a prachem, nejnovější generaci UV ochrany nebo vyšší pohodlí díky redukci umělého světla z obrazovek počítačů a telefonů – stačí si u optika vyžádat povrchovou úpravu Solitaire® 2 od firmy Rodenstock.

Extrémně hladké, naprosto čisté: X-tra Clean

Chcete mít celý den čisté brýle? Díky nové povrchové úpravě X-tra Clean je to možné. Klíčová je speciální dodatková povrchová úprava prémiových brýlových čoček Rodenstock (aplikovaná na přední i zadní plochu brýlových čoček).
Díky extrémně hladkému povrchu na nich prakticky neulpívají žádné nečistoty. Pokud se brýle přesto zašpiní, velmi snadno se vyčistí.

 • Dlouhotrvající křišťálově čisté vidění
 • Rychlé a jednoduché čištění brýlových čoček bez šmouh a dalších zbytků nečistot
 • Odpuzuje nečistoty, vodu a prach
Jak povrchová úprava X-tra Clean funguje?

Perfektní vidění za každého světla:
samozabarvovací brýlové čočky Rodenstock

Naše samozabarvovací brýlové čočky ColorMatic IQ® 2 se automaticky přizpůsobí každé světelné situaci a poskytují pohodlné vidění bez oslnění za všech okolností. Jsou křišťálově čiré uvnitř a venku mění barvu v závislosti na intenzitě světla. Rychlé rozjasnění a ztmavnutí snižuje únavu vašich očí při změnách světelných podmínek. Naše 100% ochrana proti UV záření až do 400 nm poskytuje optimální ochranu očí i očního okolí a zabraňuje předčasnému stárnutí pokožky.

Jak funguje technologie ColorMatic IQ® 2

Nová ochrana proti světlu pro vaše oči:
Rodenstock PRO410

UV záření může poškodit oči i pokožku a proniká dokonce i přes mraky při zatažené obloze. Vedle UV záření se v barevném spektru nachází modré světlo.To je významné pro naše biorytmy i další biologické funkce těla. Kromě pozitivního vlivu ale mohou některé složky modrého spektra také škodit.
Klíčem k úspěchu je správný poměr. Díky ochraně proti světlu Rodenstock PRO410 dostanou vaše oči pouze to, co opravdu potřebují a to každý den.

Pohodlí pro oči díky dodatečnému relaxačnímu účinku pro snadné čtení

Četba dokáže člověka fascinovat, uvolňovat i naplňovat štěstím. Pro naše oči má nicméně čtení hlavně jeden rozměr: je to výzva. Jednoduchá pomůcka v podobě relaxačního účinku umístěná v dolní části brýlových čoček usnadňuje očím změnu pohledu na různé vzdálenosti.Tím zmenšíte únavu očí ze zaostřování při čtení a zároveň pro vás bude jednodušší vnímat detaily, což jistě oceníte při práci i ve volném čase.

Více o relaxačním účinku pro čtení

Ideální obruby pro vaše brýle na dálku

Jako výrobce čoček a obrub vám Rodenstock nabízí špičkovou kvalitu z jednoho zdroje. Brýlové obruby Rodenstock v sobě spojují inovativní technologie a materiály s klasickým, tradičním i nadčasovým a stylovým designem. Objevte ty pravé obruby vyhovující vašemu stylu:

Zobrazit všechny brýlové obruby

Otestujte si zrak

Jakou máte zrakovou ostrost na dálku? Vyzkoušejte to!

 1. Stáhněte si vzor a vytiskněte si ho.
 2. Upevněte list na stěnu do výše očí a odstupte o 4 metry (5 kroků).
 3. Snažte se zjistit, kterým směrem míří kruhový otvor. Zapamatujte si čáru, kterou snadno a jasně rozlišíte.
Stáhnout vzortest-for-visual-impairment.pdf (76 KB)
 • U které čáry už nejste schopni jasně zjistit kruhový otvor? Příslušná hodnota vyjadřuje vaši zrakovou ostrost na dálku.

  Zraková ostrost 1,2 až 1,5:
  Blahopřejeme! Máte ostříží zrak! Neměli byste nicméně zapomínat na pravidelné návštěvy optiky či očního lékaře, kde váš skvělý zrak prověří.

  Zraková ostrost 1,0:

  Pravděpodobně nepotřebujete brýle. Zrak se nicméně může postupem času měnit a skutečná ostrost může poklesnout. Doporučujeme proto včasné vyšetření zraku.

  Zraková ostrost 0,8:

  Toto je hranice pro bezpečné řízení. Měli byste si nechat zrak zkontrolovat lékařem nebo optikem! Mějte na paměti, že v noci nebo za zhoršených světelných podmínek se vaše zraková ostrost oproti dennímu světlu výrazně snižuje.

  Zraková ostrost 0,4 až 0,6:

  Vaše zraková ostrost je nebezpečně nízká. Nechte si svůj zrak co nejdříve zkontrolovat odborníkem! Potřebujete brýle, a to zejména na řízení.

Pomůcka pro čtení

Zorné pole vašich brýlí Rodenstock s pomůckou pro čtení je speciálně přizpůsobené vašemu konkrétnímu životnímu stylu a zrakovým návykům! Pomůcka pro čtení je umístěna v dolní části čoček a usnadňuje očím adaptaci na různé pohledové vzdálenosti. Zaručuje pohodlné vidění bez únavy a zvyšuje rovněž výkonnost v práci i ve volném čase.

  Žádost o schůzku

  Poslat nezávaznou žádost o schůzku optikovi.  Telefon
  ??data.request.mail??

  Můj seznam produktů

  Optice pomůže připravit se na schůzku, když připojíte Váš seznam přání - vybraných brýlí.

  Vaše žádost o schůzku byla úspěšně odeslána.

  Brzy obdržíte e-mail s potvrzením, že Vaše data byla odeslána optikovi. Optik Vás kontaktuje napřímo pro bližší upřesnění schůzky.

  NÁVRAT ZPĚT
  Váš požadavek nemůže být odeslán!

  Zkuste zadání opakovat, prosím.