Prostě skvělé vidění: brýle na dálku značky Rodenstock

Ať už trpíte myopií (krátkozrakostí), hypermetropií (dalekozrakostí) nebo astigmatismem (nepravidelným zakřivením rohovky): Řešením jsou přizpůsobené brýlové čočky Rodenstock.

scroll down
Můj seznam brýlí
Your type of spectacles
Do you need varifocals, distance glasses or are screen glasses the better solution? Brýle Rodenstock
Vaše brýlové ČOČKY
Vaše brýlové obruby
Vybraná optika
HLEDAT OPTIKU You can attach your wish list directly to your appointment booking

Brýle Rodenstock na dálku – pro všechny, kteří chtějí v běžném životě dobře vidět

Vidíte blízké předměty dobře, ale ve větší vzdálenosti je vše rozmazané? Nebo to máte naopak? Rychle se vám oči unaví nebo zčervenají? V takovém případě je řešení jasné: Jednoohniskové brýle vám vrátí znovu ostré vidění na každou vzdálenost.

Otestujte si zrak

Rodenstock uvádí: první individuální jednoohniskové brýlové čočky

Čím přesněji se vám brýlové čočky přizpůsobí, tím snadněji dosáhnete přirozeného vidění. Firma Rodenstock má v této oblasti cenami ověnčené inovativní řešení: Individuální jendoohniskové brýlové čočky, které kromě vaší dioptrické vady zohledňují i tvar obličeje, držení těla a to, jak vám sedí vybraná obruba. To přináší oproti běžným brýlovým čočkám podstatné výhody:

OSTRÉ VIDĚNÍ

Ničím neomezené vidění díky vysoce kvalitním brýlovým čočkám – idividuální přizpůsobení brýlových čoček tomu, jak vám na obličeji sedí obruby.

Běžné brýle
Brýle Rodenstock
Běžné brýle
Brýle Rodenstock

ESTETIKA

Optimální uživatelské pohodlí a skvělý vzhled – o 45 % lehčí než minerální sklo a o 20 % tenčí než běžné plastové brýlové čočky

Vhodné doplňky podle vašich potřeb

Rodenstock Solitaire® 2: prémiové povrchové úpravy pro vyšší trvanlivost, perfektní antireflexní vlastnosti a ochranu před poškrábáním

Díky prémiovým povrchovým úpravám Rodenstock mohou být vaše brýle ještě odolnější, mohou se snadněji čistit a poskytovat vašim očím lepší ochranu před potenciálně škodlivým světlem. Ať už se jedná o ochranu před nečistotami a prachem, nejnovější generaci UV ochrany nebo vyšší pohodlí díky redukci umělého světla z obrazovek počítačů a telefonů – stačí si u optika vyžádat povrchovou úpravu Solitaire® 2 od firmy Rodenstock.

Extrémně hladké, naprosto čisté: X-tra Clean

Chcete mít celý den čisté brýle? Díky nové povrchové úpravě X-tra Clean je to možné. Klíčová je speciální dodatková povrchová úprava prémiových brýlových čoček Rodenstock (aplikovaná na přední i zadní plochu brýlových čoček).
Díky extrémně hladkému povrchu na nich prakticky neulpívají žádné nečistoty. Pokud se brýle přesto zašpiní, velmi snadno se vyčistí.

 • Dlouhotrvající křišťálově čisté vidění
 • Rychlé a jednoduché čištění brýlových čoček bez šmouh a dalších zbytků nečistot
 • Odpuzuje nečistoty, vodu a prach
Jak povrchová úprava X-tra Clean funguje?

Perfektní vidění za každého světla:
samozabarvovací brýlové čočky Rodenstock

Naše samozabarvovací brýlové čočky ColorMatic IQ® 2 se automaticky přizpůsobí každé světelné situaci a poskytují pohodlné vidění bez oslnění za všech okolností. Jsou křišťálově čiré uvnitř a venku mění barvu v závislosti na intenzitě světla. Rychlé rozjasnění a ztmavnutí snižuje únavu vašich očí při změnách světelných podmínek. Naše 100% ochrana proti UV záření až do 400 nm poskytuje optimální ochranu očí i očního okolí a zabraňuje předčasnému stárnutí pokožky.

Jak funguje technologie ColorMatic IQ® 2

Nová ochrana proti světlu pro vaše oči:
Rodenstock PRO410

UV záření může poškodit oči i pokožku a proniká dokonce i přes mraky při zatažené obloze. Vedle UV záření se v barevném spektru nachází modré světlo.To je významné pro naše biorytmy i další biologické funkce těla. Kromě pozitivního vlivu ale mohou některé složky modrého spektra také škodit.
Klíčem k úspěchu je správný poměr. Díky ochraně proti světlu Rodenstock PRO410 dostanou vaše oči pouze to, co opravdu potřebují a to každý den.

Pohodlí pro oči díky dodatečnému relaxačnímu účinku pro snadné čtení

Četba dokáže člověka fascinovat, uvolňovat i naplňovat štěstím. Pro naše oči má nicméně čtení hlavně jeden rozměr: je to výzva. Jednoduchá pomůcka v podobě relaxačního účinku umístěná v dolní části brýlových čoček usnadňuje očím změnu pohledu na různé vzdálenosti.Tím zmenšíte únavu očí ze zaostřování při čtení a zároveň pro vás bude jednodušší vnímat detaily, což jistě oceníte při práci i ve volném čase.

Více o relaxačním účinku pro čtení

Ideální obruby pro vaše brýle na dálku

Jako výrobce čoček a obrub vám Rodenstock nabízí špičkovou kvalitu z jednoho zdroje. Brýlové obruby Rodenstock v sobě spojují inovativní technologie a materiály s klasickým, tradičním i nadčasovým a stylovým designem. Objevte ty pravé obruby vyhovující vašemu stylu:

Zobrazit všechny brýlové obruby

Otestujte si zrak

Jakou máte zrakovou ostrost na dálku? Vyzkoušejte to!

 1. Stáhněte si vzor a vytiskněte si ho.
 2. Upevněte list na stěnu do výše očí a odstupte o 4 metry (5 kroků).
 3. Snažte se zjistit, kterým směrem míří kruhový otvor. Zapamatujte si čáru, kterou snadno a jasně rozlišíte.
Stáhnout vzortest-for-visual-impairment.pdf (76 KB)
 • U které čáry už nejste schopni jasně zjistit kruhový otvor? Příslušná hodnota vyjadřuje vaši zrakovou ostrost na dálku.

  Zraková ostrost 1,2 až 1,5:
  Blahopřejeme! Máte ostříží zrak! Neměli byste nicméně zapomínat na pravidelné návštěvy optiky či očního lékaře, kde váš skvělý zrak prověří.

  Zraková ostrost 1,0:

  Pravděpodobně nepotřebujete brýle. Zrak se nicméně může postupem času měnit a skutečná ostrost může poklesnout. Doporučujeme proto včasné vyšetření zraku.

  Zraková ostrost 0,8:

  Toto je hranice pro bezpečné řízení. Měli byste si nechat zrak zkontrolovat lékařem nebo optikem! Mějte na paměti, že v noci nebo za zhoršených světelných podmínek se vaše zraková ostrost oproti dennímu světlu výrazně snižuje.

  Zraková ostrost 0,4 až 0,6:

  Vaše zraková ostrost je nebezpečně nízká. Nechte si svůj zrak co nejdříve zkontrolovat odborníkem! Potřebujete brýle, a to zejména na řízení.

Pomůcka pro čtení

Zorné pole vašich brýlí Rodenstock s pomůckou pro čtení je speciálně přizpůsobené vašemu konkrétnímu životnímu stylu a zrakovým návykům! Pomůcka pro čtení je umístěna v dolní části čoček a usnadňuje očím adaptaci na různé pohledové vzdálenosti. Zaručuje pohodlné vidění bez únavy a zvyšuje rovněž výkonnost v práci i ve volném čase.

  Žádost o schůzku

  Poslat nezávaznou žádost o schůzku optikovi.  Telefon
  ??data.request.mail??

  Můj seznam produktů

  Optice pomůže připravit se na schůzku, když připojíte Váš seznam přání - vybraných brýlí.

  Vaše žádost o schůzku byla úspěšně odeslána.

  Brzy obdržíte e-mail s potvrzením, že Vaše data byla odeslána optikovi. Optik Vás kontaktuje napřímo pro bližší upřesnění schůzky.

  NÁVRAT ZPĚT
  Váš požadavek nemůže být odeslán!

  Zkuste zadání opakovat, prosím.