Sluneční brýle Rodenstock:
S dioptriemi nebo bez

Stylové sluneční brýle Rodenstock chrání oči a dokonale doplňují váš vzhled.

scroll down
Brýle Rodenstock
Můj seznam brýlí
Your type of spectacles
Do you need varifocals, distance glasses or are screen glasses the better solution? Brýle Rodenstock
Vaše brýlové ČOČKY
Vaše brýlové obruby
Vybraná optika
HLEDAT OPTIKU You can attach your wish list directly to your appointment booking

Pro vaše oči jen to nejlepší:
sluneční brýle v kvalitě Rodenstock

Sluneční světlo obsahuje velké množství modrého rozptýleného světla, které překrývá ostatní barvy a vede k vidění s nízkým kontrastem. Sluneční brýle Rodenstock filtrují záření modrého světla na optimální úroveň. Díky tomu uvidíte s absolutní přesností v jasném i rozptýleném světle. Předměty budete vnímat s vysokým kontrastem, barvy a detaily velmi přirozeně.

Odstíny, postupné tónování či zrcadlová úprava:
Objevte takové sluneční brýle, které nejlépe splní Vaše nároky.

Zvolte pro své sluneční brýle svůj oblíbený odstín či barvu.

Dejte svým slunečním brýlím něco výjimečného a vyberte si barvu brýlových čoček z našeho širokého portfolia barev, která vám nejlépe vyhovuje. Barvy čoček se liší nejen vizuálně, ale přinášejí také různé výhody, například lepší vidění za jízdy. Podívejte se na naši pestrou nabídku barev a dozvíte se více o vlastnostech a výhodách různých barev a odstínů brýlových čoček.

Pestrost barev a vlastností

Outdoorové aktivity pro všechny a kdekoliv, bez ohledu na počasí

Ideální řešení pro všechny sportovní a outdoorové nadšence nese název Rodenstock SunContrast, sluneční brýle, které nezradí v žádné situaci.
Jsou funkční, vysoce efektivní a poskytují optimální vizuální přehled i za těch nejnáročnějších povětrnostních podmínek. Ručíme tak za ničím nerušenou zábavu a maximální bezpečí také při Vašich oblíbených venkovních aktivitách.

Portfolio SunContrast

Inteligentní ochrana před slunečním zářením -
samozabarvovací slunenční brýlové čočky Rodenstock

Naše samozabarvovací brýlové čočky ColorMatic® 3 Sun se v rekordním čase přizpůsobí různým světelným podmínkám. Při silném slunečním světle chrání vaše oči tmavým odstínem. Pokud přejdete do stínu, čočky se automaticky rozjasní až o 55 %. To zaručuje jasné a vysoce kontrastní vidění po celý den, a to i za měnících se světelných podmínek. Brýlové čočky jsou k dispozici v šesti fashion a kontrastních barvách. V duchu poslední módy kombinujte samozabarvovací brýle se stylovou zrcadlovou vrstvou Silver Moon.

Efekt polarizačních čoček

Silným světelným odleskům býváme vystaveni zejména na vodě či v horách, kde se kolem nás nachází celá řada různých reflexních povrchů (vodní hladina, sníh, ale i např. vlhká vozovka). Čočky produktů portfolia Polarized však dokáží tyto nepříznivé vlivy téměř úplně eliminovat a představují tak záruku nejvyššího zrakového komfortu. Sluneční brýle s polarizovanými čočkami se perfektně hodí k řízení, plachtění či surfování a obecně také jako ochrana očí citlivých na světlo.

Zažijte na vlastní oči
 • Ať už se chystáte buď na pláž, nebo do města, módní zrcadlová vrstva zvýrazní váš individuální vzhled. Pro své nové sluneční brýle Rodenstock si můžete vybrat ze tří trendy metalických odstínů. Brýle s červenou zrcadlovou vrstvou nevypadají pouze skvěle, ale mají také infračervený tepelný filtr, který omezuje tepelnou zátěž očí.
  Tip: Zkombinujte stříbrnou zrcadlovou vrstvu Solitaire® Silver Moon nebo červenou Solitaire® Red Sun 2 se samozabarvovacími slunečními brýlovými čočkami a získáte tak dokonalou inteligentní ochranu proti slunci.

 • Sluneční brýle toho obvykle hodně nacestují: Toulají se s vámi městem, sportují, chodí na pláž nebo jen leží v tašce. Prémiová povrchová vrstva Solitaire® Protect Sun 2 díky ochranné vrstvě chrání vaše sluneční brýle před nečistotami a škrábanci, usnadňuje jejich čištění, takže si vaše brýle užijete mnohem déle. Opalovací krém, prach, písek či kapky vody nemají žádnou šanci.
  Tato povrchová úprava rovněž poskytuje doplňkovou ochranu očí, protože dokáže zadržet sluneční světlo nejen z přímého směru, ale také boční odlesky. A vy si můžete užívat léta plnými doušky.
Správné sluneční brýle pro speciální situace

Dobré sluneční brýle vás nejen ochrání před sluncem, ale mohou toho pro vás udělat ještě mnohem více: Ať už se jedná o různé sporty, dlouhé jízdy autem, pohodlí v běžném životě nebo terapeutické účely – objevte ideální řešení Rodenstock pro své konkrétní potřeby.
Váš nový vzhled: sluneční brýle Rodenstock pro muže i ženy

Ať už vám jde o nejnovější trendy nebo nadčasovou eleganci – sluneční brýle Rodenstock vám vždy nabízejí ten správný design. Naprosto špičková kvalita: Brýlové obruby Rodenstock v sobě spojují inovativní technologie, špičkové materiály a přesné zpracování. Nechte se inspirovat a objevte obruby, které budou nejlépe odpovídat vašemu stylu.

Hranový (medicínský) filtr a jeho využití ve zdravotnictví

Hranové filtry pro lékařské účely jsou čočky se speciálním filtrem umožňujícím blokovat krátkovlnné modré záření a redukovat tak oslnění a zvyšovat kontrastní vnímání osob s různými druhy zrakových onemocnění. Díky nim se oko v jasně osvětleném prostředí také výrazně rychleji adaptuje na měnící se světelné podmínky. Plným využitím individuálního zrakového potenciálu tak lze výrazně zlepšit kvalitu pacientova života.

 • Zvýšená ochrana před oslněním u osob se zrakovým onemocněním
 • Zvýšená schopnost absorpce krátkovlnného modrého záření přináší lepší vnímání kontrastů
 • Ochrana před škodlivým UV zářením a potencionálně škodlivým zářením modrým (kromě filtru L400 (12%), který před potencionálně škodlivým modrým zářením ochranu neposkytuje.)

Pestrost barev a vlastností.

Všechny barvené čočky nabízí 100% UV ochranu, brání oslnění a jsou dostupné ve vašich dioptrických hodnotách.

 • Výhody brýlových čoček v hnědé barvě:
  • Zdokonalené vnímání kontrastů
  • Ochrana proti oslnění a příjemné vidění, které neunavuje

  Díky zdokonalenému kontrastnímu vnímání barev jsou tyto odstíny perfektní pro sport a outdoorové aktivity. Velmi dobrá ochrana před oslněním umožňuje příjemné vidění při řízení.

  Tip:
  Světlý 12% odstín se dokonale hodí pro práci na počítači a stejně tak i pro řízení za tmy.

  Věděli jste?
  Procenta u barev brýlových čoček ukazují, kolik světla brýlová čočka absorbuje v závislosti na jejím odstínu. Značí tedy absorpci - například 85 %. Zbývajících 15 % prochází brýlovou čočkou do oka.

 • Výhody brýlových čoček v šedé barvě:
  • Přirozené a nezkreslené vnímání barev
  • Ochrana proti oslnění, příjemné vidění, které neunavuje
  • Perfektně se hodí k jakékoli barvě, stylu a typu brýlí

  Šedá barva brýlových čoček je perfektní pro řízení. Díky přirozenému a nezkreslenému vnímání barev se čočky v šedé barvě stávají ideálním společníkem za volantem.

  Tip:

  Světlý 12% odstín je vhodný pro řízení za tmy.

  Věděli jste?

  Procenta u barev brýlových čoček ukazují, kolik světla brýlová čočka absorbuje v závislosti na jejím odstínu. Značí tedy absorpci - například 85 %. Zbývajících 15 % prochází brýlovou čočkou do oka.

 • Výhody brýlových čoček v zelené barvě:
  • Mají podobně přirozené vnímání barev stejně jako šedé zabarvení
  • Zabarvení je však teplejší a vidění kontrastnější
  • Ochrana proti oslnění a příjemné vidění, které neunavuje

  Díky zdokonalenému vnímání barev jsou tyto odstíny perfektní pro sport a outdoorové aktivity.

  Tip:
  Se zelenými brýlovými čočkami v kombinaci se slunečními brýlemi v barvě havanna brown získáte klasický retro look. Světlý 12% a 20% odstín je také vhodný pro řízení za tmy.

  Věděli jste?
  Procenta u barev brýlových čoček ukazují, kolik světla brýlová čočka absorbuje v závislosti na jejím odstínu. Značí tedy absorpci - například 85 %. Zbývajících 15 % prochází brýlovou čočkou do oka.

 • Výhody brýlových čoček v modré barvě:
  • Hodí se k většině stylů a barev
  • Modré brýlové čočky jsou všestranné a velmi se hodí pro slunné dny
  • Ochrana proti oslnění a příjemné vidění, které neunavuje

  Modré čočky nejsou obvykle vhodné pro řízení, protože mohou zkreslit vnímání barev. Modré odstíny od firmy Rodenstock umožňují přirozené vnímání barev díky malému obsahu šedé barvy, a proto jsou vhodné i pro řízení.

  Tip:
  Světlý 12% a 20% odstín je také vhodný pro řízení za tmy.

  Věděli jste?
  Procenta u barev brýlových čoček ukazují, kolik světla brýlová čočka absorbuje v závislosti na jejím odstínu. Značí tedy absorpci - například 85 %. Zbývajících 15 % prochází brýlovou čočkou do oka.

 • Rafinované gradální barvy s mnoha výhodami:

  U brýlových čoček s gradálovými barvami se redukce světla snižuje od horního k dolnímu okraji brýlí. Jsou tedy ideální pro situace, kdy se mění světelné podmínky. Například při řízení automobilu při pohledu do dálky a pohledu do blízka.

  Pokud pohled směřuje dolů, řidič sleduje palubní desku přes světle zbarvenou oblast brýlových čoček. Při pohledu do dálky skrz čelní sklo směřuje pohled přes plně zabarvenou část.

  Díky tomu je pohled do dálky vždy bez oslnění a vidění do blízka například na podlahu či na čtení mnohem kontrastnější. To má tu výhodu, že vzdálenosti lze lépe odhadnout.

  Věděli jste?

  Procenta ukazují, kolik světla sluneční brýlová čočka absorbuje v závislosti na jejím odstínu. Při absorpci například 85 % - 40 % se absorbuje 85 % viditelného světla v horní části čočky a 40 % v dolní části brýlové čočky. Zbývajících 15 % nahoře a 60 % dole prochází čočkou a projde do oka.

 • Všetky zafarbené okuliarové šošovky ponúkajú 100% UV ochranu, bránia proti oslneniu a sú dostupné vo vašich dioptrických hodnotách.

  Vedeli ste?
  Percenta farieb u okuliarových šošoviek ukazujú, koľko svetla okuliarová šošovka absorbuje v závislosti na jej odtieni. Znamená teda absorbciu - napríklad 85%. Zostávajúcich 15% prechádza okuliarovou šošovkou do oka.

Portfolio SunContrast

Při sportu hrají rozhodující roli jednak perfektně padnoucí brýle a jednak brýle, které sportovci poskytnou také optimální zrakovou podporu. A zde vstupují do hry naše sluneční brýle SunContrast. Díky své schopnosti absorbovat daleko více modrého záření než běžné sluneční brýle a efektivně tak zabraňovat oslnění a současně zvyšovat kontrast představují naprosto ideální řešení pro veškeré sporty a outdoorové aktivity. Portfolio SunContrast zahrnuje širokou paletu barev a v závislosti na úrovni absorpce také možnost jejich postupného tónování.

 • Perfektní rozlišování kontrastů a optimální ochrana proti oslnění
 • Ideální pro jasné i rozptýlené světlo a do měnících se povětrnostních podmínek
 • 100% ochrana před UV zářením

Efekt polarizačních čoček

Silným světelným odleskům býváme vystaveni zejména na vodě či v horách, kde se kolem nás nachází celá řada různých reflexních povrchů (vodní hladina, sníh, ale i např. vlhká vozovka). Čočky produktů portfolia Polarized však dokáží tyto nepříznivé vlivy téměř úplně eliminovat a představují tak záruku nejvyššího zrakového komfortu. Sluneční brýle s polarizovanými čočkami se perfektně hodí k řízení, plachtění či surfování a obecně také jako ochrana očí citlivých na světlo.

Non Polarized
Polarized
VÝHODY:
• Zvýšená bezpečnost a zrakový komfort při provozování sportovních aktivit – především v horách nebo na vodních plochách
• Svěží vidění chráněné před odlesky a oslněním
• Intenzivnější vnímání kontrastů a detailů
• Dostupné v barvách Polarized Brown, Polarized Grey a Polarized Green
Žádost o schůzku

Poslat nezávaznou žádost o schůzku optikovi.Telefon
??data.request.mail??

Můj seznam produktů

Optice pomůže připravit se na schůzku, když připojíte Váš seznam přání - vybraných brýlí.

Vaše žádost o schůzku byla úspěšně odeslána.

Brzy obdržíte e-mail s potvrzením, že Vaše data byla odeslána optikovi. Optik Vás kontaktuje napřímo pro bližší upřesnění schůzky.

NÁVRAT ZPĚT
Váš požadavek nemůže být odeslán!

Zkuste zadání opakovat, prosím.