Vaše sluneční brýle Rodenstock: S předpisem nebo bez předpisu.

Díky inovativní technologii slunečních brýlových čoček Rodenstock se sluneční brýle stávají víc než jen módním doplňkem a nabízí tu nejlepší ochranu Vašich očí.

scroll down
Můj seznam brýlí
Your type of spectacles
Do you need varifocals, distance glasses or are screen glasses the better solution? Brýle Rodenstock
Vaše brýlové ČOČKY

Brýlové čočky s ochranou proti slunci v kvalitě Rodenstock.

Posláním společnosti Rodenstock je poskytovat ostřejší vidění všem nositelům brýlí. To platí pro brýlové čočky s dioptriemi i bez. Díky inovativní technologii slunečních brýlových čoček "Lambda Lens Technology" nabízí Rodenstock vysoce přesné sluneční brýlové čočky zvyšující kontrast, které optimalizují barvy, jež čočka propouští. Zvyšují tak vnímání kontrastu.

Různé barvy

Brýlové čočky slunečních brýlí, které Vám vyhovují

Dopřejte si jistotu skvělého vidění a vyberte si z naší široké nabídky barev brýlových čoček tu, která Vám vyhovuje nejlépe.
Barvy se na brýlových čočkách neliší pouze vizuálně, ale přináší také další výhody. Každá barva má jinou úroveň vnímání kontrastu. Zatímco šedá poskytuje přirozenější vnímání barev, hnědá vytváří pocit teplých barev a nabízí ještě silnější vnímání kontrastu a tím lepší prokreslení detailů.
Podívejte se na naši rozmanitou nabídku barev a jejich příslušné vlastnosti v našem indexu kontrastu.

Rodenstock index kontrastu
Technologie brýlových čoček Lambda

Sluneční brýle pro více detailů

Jako odborník na biometrické čočky si společnost Rodenstock stanovila za cíl pomáhat lidem dosáhnout ostřejšího vidění. To platí pro dioptrické sluneční brýle i sluneční brýle bez dioptrií.
Díky inovativní technologii Lambda Lens Technology nabízí Rodenstock sluneční brýlové čočky, které optimalizují kontrasty a zlepšují vnímání hloubky i ostrost detailů. Kontrasty vznikají díky tomu, že čočkou prochází méně modrého světla. Nová technologie Lambda Lens Technology toho využívá a zajišťuje tak ostřejší vidění.

Více ve videu
INTELIGENTNÍ OCHRANA PŘED SLUNCEM

Samozabarvovací brýlové čočky Rodenstock.

Naše samozabarvovací brýlové čočky ColorMatic® 3 Sun se přizpůsobí různým světelným podmínkám. Za slunečného dne chrání oči tmavým odstínem a ve stínu výrazně zesvětlí. To zaručuje jasné vidění s perfektním rozlišením detailů za různých světelných podmínek během dne.

Podívejte se na video
Kombinace stylu a funkce

Moderní a trendové barvy

Ať už se jedná o čočky s barevným gradálem (pozvolně se snižující zabarvení) nebo nejnovější trendové barvy ze sezónní kolekce - portfolio čoček Rodenstock pro Vaše sluneční brýle nabízí ideální kombinaci funkčnosti a stylu.

Moderní a trendové barvy
 • Silným světelným odleskům býváme vystaveni zejména na vodě či v horách, kde se kolem nás nachází celá řada různých reflexních povrchů (vodní hladina, sníh, ale i např. vlhká vozovka). Čočky produktů portfolia Polarized však dokáží tyto nepříznivé vlivy téměř úplně eliminovat a představují tak záruku nejvyššího zrakového komfortu. Sluneční brýle s polarizovanými čočkami se perfektně hodí k řízení, plachtění či surfování a obecně také jako ochrana očí citlivých na světlo.

  Zažijte na vlastní oči

 • Ať už se chystáte buď na pláž, nebo do města, módní zrcadlová vrstva zvýrazní váš individuální vzhled. Pro své nové sluneční brýle Rodenstock si můžete vybrat ze tří trendy metalických odstínů. Brýle s červenou zrcadlovou vrstvou nevypadají pouze skvěle, ale mají také infračervený tepelný filtr, který omezuje tepelnou zátěž očí.
  Tip: Zkombinujte stříbrnou zrcadlovou vrstvu Solitaire® Silver Moon nebo červenou Solitaire® Red Sun 2 se samozabarvovacími slunečními brýlovými čočkami a získáte tak dokonalou inteligentní ochranu proti slunci.

 • Sluneční brýle toho obvykle hodně nacestují: Toulají se s vámi městem, sportují, chodí na pláž nebo jen leží v tašce. Prémiová povrchová vrstva Solitaire® Protect Sun 2 díky ochranné vrstvě chrání vaše sluneční brýle před nečistotami a škrábanci, usnadňuje jejich čištění, takže si vaše brýle užijete mnohem déle. Opalovací krém, prach, písek či kapky vody nemají žádnou šanci.
  Tato povrchová úprava rovněž poskytuje doplňkovou ochranu očí, protože dokáže zadržet sluneční světlo nejen z přímého směru, ale také boční odlesky. A vy si můžete užívat léta plnými doušky.

Správné sluneční brýle pro speciální situace

Dobré sluneční brýle vás nejen ochrání před sluncem, ale mohou toho pro vás udělat ještě mnohem více: Ať už se jedná o různé sporty, dlouhé jízdy autem, pohodlí v běžném životě nebo terapeutické účely – objevte ideální řešení Rodenstock pro své konkrétní potřeby.

Efekt polarizačních čoček

Silným světelným odleskům býváme vystaveni zejména na vodě či v horách, kde se kolem nás nachází celá řada různých reflexních povrchů (vodní hladina, sníh, ale i např. vlhká vozovka). Čočky produktů portfolia Polarized však dokáží tyto nepříznivé vlivy téměř úplně eliminovat a představují tak záruku nejvyššího zrakového komfortu. Sluneční brýle s polarizovanými čočkami se perfektně hodí k řízení, plachtění či surfování a obecně také jako ochrana očí citlivých na světlo.

Nepolarizované
Polarizované

Výhody

Hranový (medicínský) filtr a jeho využití ve zdravotnictví

Hranové filtry pro lékařské účely jsou čočky se speciálním filtrem umožňujícím blokovat krátkovlnné modré záření a redukovat tak oslnění a zvyšovat kontrastní vnímání osob s různými druhy zrakových onemocnění. Díky nim se oko v jasně osvětleném prostředí také výrazně rychleji adaptuje na měnící se světelné podmínky. Plným využitím individuálního zrakového potenciálu tak lze výrazně zlepšit kvalitu pacientova života.

 • Zvýšená ochrana před oslněním u osob se zrakovým onemocněním
 • Zvýšená schopnost absorpce krátkovlnného modrého záření přináší lepší vnímání kontrastů
 • Ochrana před škodlivým UV zářením a potencionálně škodlivým zářením modrým (kromě filtru L400 (12%), který před potencionálně škodlivým modrým zářením ochranu neposkytuje.)

Rozmanitost barev Rodenstock

Individuální barvy pro Vaše sluneční brýle

Brýlové čočky s gradálovým zabarvením poskytují vynikající ochranu proti oslnění v horní části zorného pole, tj. pro vidění do dálky. V dolním zorném poli, tj. pro vidění na blízko, naopak nabízí jasnější výhled díky méně výraznému zabarvení.
To z nich činí ideální volbu pro čtení, řízení a další rozmanité činnosti.

Sezónní trendové barvy

Mladý, dynamický, chytrý. Naše speciální sezónní barevné portfolio zaujme exkluzivním výběrem stylových barev. Všechny odstíny poskytují 100% ochranu proti UV záření a oslnění a lze je použít i pro sluneční brýle ve Vašich dioptriích.

Věděli jste, že?

Procenta udávají, kolik světla pohltí čočka slunečních brýlí v závislosti na jejím odstínu. Například při absorpci 85 % je 85 % viditelného světla pohlceno čočkou a zbývajících 15 % čočkou projde.

Žádost o schůzku

Poslat nezávaznou žádost o schůzku optikovi.Telefon
??data.request.mail??

Můj seznam produktů

Optice pomůže připravit se na schůzku, když připojíte Váš seznam přání - vybraných brýlí.

Vaše žádost o schůzku byla úspěšně odeslána.

Brzy obdržíte e-mail s potvrzením, že Vaše data byla odeslána optikovi. Optik Vás kontaktuje napřímo pro bližší upřesnění schůzky.

NÁVRAT ZPĚT
Váš požadavek nemůže být odeslán!

Zkuste zadání opakovat, prosím.

Loading