Naše cesta k biometrické přesnosti

scroll down
Můj seznam brýlí
Your type of spectacles
Do you need varifocals, distance glasses or are screen glasses the better solution? Brýle Rodenstock
Vaše brýlové ČOČKY
Vaše brýlové obruby
Vybraná optika
HLEDAT OPTIKU You can attach your wish list directly to your appointment booking

Tři výzvy na cestě k biometrické přesnosti

Rodenstock patří mezi přední vizionáře přesného měření a výroby progresivních brýlových čoček. Dosažení zcela nové úrovně přesnosti na základě biometrických dat nám trvalo mnoho let a na své cestě jsme čelili několika zásadním výzvám.

Výzva 1
Biometrické parametry

Progresivní brýlové čočky jsou obvykle vyráběny pomocí standardizovaných hodnot. Abychom překonali tento zavedený způsob, bylo nutné získat přesnější údaje oka. To nás vedlo k vývoji přístroje DNEye® Scanner, který je prvním krokem k dosažení skuteční biometrické preciznosti.

Díky DNEye® Scanneru jsme schopni změřit tisíce datových bodů každého oka. Z těchto dat získáváme více než 80 biometrických parametrů oka.

Výzva 2
Biometrický model oka

Další velká výzva byla maximálně využít potenciál zjištěných biometrických parametrů. To znamenalo neustále posouvat hranice vědy a za pomoci pokročilých matematických modelací zahrnout do složitého výpočtu brýlové čočky více než 80 biometrických parametrů každého oka.

Tato cesta nás dovedla k sestavení kompletního biometrického modelu, na jehož základě je možné přesně spočítat centrum nejostřejšího vidění každého oka.

Výzva 3
Využití biometrických dat k výrobě brýlových čoček

Po vytvoření biometrického modelu jsme byli připraveni přijmout poslední výzvu: Přenos biometrických parametrů přímo do výroby brýlové čočky. Na rozdíl od obecného zastaralého způsobu výroby, kdy se některé biometrické údaje sice měří, ale při výrobě se používají způměrovaná data standardního modelu.

Aby bylo možné při výrobě progresivních čoček naplno využít model biometrického oka, bylo nutné vyvinout způsob digitálního přenostu dat z DNEye® Scanneru přímo do výroby.

  • Centrální vidění zajišťuje maximální zrakovou ostrost a umožňuje očím vnímat barvy a vysoký kontrast. Periferní vidění oproti tomu umožňuje detekovat pohyb a vidět například i za tlumeného světla. Každý z obou subsystémů hraje důležitou roli ve schopnosti dobře se orientovat v prostoru. Při výrobě brýlové čočky s biometrickými daty získáte brýle s dokonalým propojením obou subsystémů a tím dosáhnete perfektního vidění.

Výsledek: B.I.G. Vision®

Základem B.I.G. Vision® filozofie progresivních brýlových čoček Rodenstock je zjištění, že každé oko je jiné.
Digitálním přenosem biometrických parametrů každého oka do brýlové čočky poskytujeme nositelům brýlí Biometrické inteligentní brýle: První vysoce přesné progresivní čočky vyrobené podle kompletního biometrického modelu oka. V našem oboru je to významný pokrok.
Naše cesta k dosažení maximálně ostrého vidění pro každého právě začala. Rádi Vás budeme informovat o dalším vývoji.

Žádost o schůzku

Poslat nezávaznou žádost o schůzku optikovi.Telefon
??data.request.mail??

Můj seznam produktů

Optice pomůže připravit se na schůzku, když připojíte Váš seznam přání - vybraných brýlí.

Vaše žádost o schůzku byla úspěšně odeslána.

Brzy obdržíte e-mail s potvrzením, že Vaše data byla odeslána optikovi. Optik Vás kontaktuje napřímo pro bližší upřesnění schůzky.

NÁVRAT ZPĚT
Váš požadavek nemůže být odeslán!

Zkuste zadání opakovat, prosím.