VE SKUTEČNOSTI SE NEDÍVÁME OČIMA, ALE NAŠÍM MOZKEM.

O tom, co se děje v našem bezprostředním okolí, nás ve skutečnosti informuje právě mozek. Pro snadnou a bezpečnou orientaci je nezbytné mít také vhodné brýle.

scroll down
Můj seznam brýlí
Your type of spectacles
Do you need varifocals, distance glasses or are screen glasses the better solution? Brýle Rodenstock
Vaše brýlové ČOČKY
Vaše brýlové obruby
Vybraná optika
HLEDAT OPTIKU You can attach your wish list directly to your appointment booking

Abychom správě pochopili tento technologický průlom a význam uplatnění individuálních biometrických údajů při výrobě brýlových čoček, je třeba nejprve akceptovat fakt, že se ve skutečnosti nedíváme našima očima, ale naším mozkem.

Aby bylo možné naplno využít potenciál nejlepšího možného vidění, musí vaše brýle poskytovat mozku přesné vizuální vstupy. Jen tak může mozek přesně reagovat na dění kolem nás, rozhodnout se na co se zaměřit, a podle toho adekvátně jednat. Přesně to vám Biometric Intelligent Glasses zajistí.

Lidský zrak je tvořen dvěma subsystémy:
centrálním a periferním viděním.

Náš zrakový systém se skládá ze dvou subsystémů, které souběžně spolupracují s naším mozkem. Jedná se o centrální a periferní vidění.
Periferní vidění slouží k orientaci a detekování pohybu v našem blízkém okolí. Centrální vidění zaostřuje na body zájmu, které určí náš mozek nezávisle na tom, v jaké se nacházejí vzdálenosti. Na základě takto získávaných vizuálních vjemů pak mozek zvolí adekvátní způsob reakce.

Pohyb očí je nepřetržitý. Lidské oko vykoná až 250.000 pohybů za den. To znamená že se nachází v nepřetržitě dynamickém stavu, zaostřuje do blízka, na střední vzdálenosti, nebo do dálky. Současně s těmito pohyby nám naše periferní vidění pomáhá s prostorovou orientací.

Proto je nutné, aby progresivní brýlové čočky dokázaly podporovat vidění v libovolném úhlu, a nikoliv pouze v jednom bodě ve středu brýlové čočky.
To nám umožní pouze brýlové čočky vyrobené na základě přesných individuálních údajů oka – protože každé oko je jiné.

MÁTE ZÁJEM O B.I.G. Vision®

B.I.G. Vision® začíná s naším patentovaným přístrojem DNEye® Scanner. Díky tomu dokážeme změřit daleko více parametrů oka než kterýkoliv jiný výrobce brýlových čoček na světe. Jakmile jsou údaje změřeny, váš oční optik je zašle digitálně do výroby firmy Rodenstock a tam je následně vytvořena extrémně bohatá biometrická sada dat.

Pomocí této sady dat vytvoříme přesný biometrický model vašich očí a poté jej přeneseme do výroby progresivních brýlových čoček. Vaše nové brýlové čočky jsou dokonale přizpůsobeny podle vašich jedinečných biometrických parametrů a jsou k vyzvednutí během pouhých pár dní u vašeho očního optika.

Chcete vědět více? Prvním krokem je nalezení nejbližšího očního optika, který využívá koncept B.I.G. Vision®.

Hledat optiku

B.I.G. VISION® FOR ALL

Vše, co vás zajímá o konceptu B.I.G. Vision®, najdete v naší komplexní brožuře.

StáhnoutRodenstock_Concept_brochure_B.I.G.pdf (5 MB)

Jak koncept B.I.G. Vision® funguje?

Rozdíl je v použití tisíců datových bodů z každého individuálního změření očí. Naše měření zahrnují jak délku oka, velikost zornice, tak i její reakce na různé světelné podmínky a mnohem více. Tato kombinace dat nám poskytne perfektní informace potřebné k vytvoření progresivních brýlových čoček přesně na míru vašim potřebám.

Čtěte víc

B.I.G. Vision®

Objevte průlomový mezník v progresivních brýlových čočkách.

Čtěte víc
Žádost o schůzku

Poslat nezávaznou žádost o schůzku optikovi.Telefon
??data.request.mail??

Můj seznam produktů

Optice pomůže připravit se na schůzku, když připojíte Váš seznam přání - vybraných brýlí.

Vaše žádost o schůzku byla úspěšně odeslána.

Brzy obdržíte e-mail s potvrzením, že Vaše data byla odeslána optikovi. Optik Vás kontaktuje napřímo pro bližší upřesnění schůzky.

NÁVRAT ZPĚT
Váš požadavek nemůže být odeslán!

Zkuste zadání opakovat, prosím.