B.I.G. VISION®

Představujeme zcela nový mezník v progresivních brýlových čočkách

scroll down
Můj seznam brýlí
Your type of spectacles
Do you need varifocals, distance glasses or are screen glasses the better solution? Brýle Rodenstock
Vaše brýlové ČOČKY
Vaše brýlové obruby
Vybraná optika
HLEDAT OPTIKU You can attach your wish list directly to your appointment booking

Objevte B.I.G. Vision®

Video zde

Koncept B.I.G. Vision® od firmy Rodenstock posouvá hranice progresivních brýlových čoček. Každý člověk má jedinečný tvar a velikost očí a abychom dokázali zajistit nejostřejší možné vidění, je nezbytné provést celou řadu individuálních měření.

Na základě individuálního měření očí vyrobíme progresivní brýlovou čočku, která plně odpovídá zrakovým nárokům konkrétního uživatele a poskytne tak nejlepší možné vidění.

Ve firmě Rodenstock jsme schopni přesně měřit veškeré biometrické údaje oka, a to vysoce nad rámec aktuálních průmyslových standardů. Zjištěná data jsou následně integrována přímo do brýlové čočky a tvoří základ konstrukčního procesu výroby brýlové čočky. Na konci tohoto procesu vzniká nejpreciznější brýlová čočka na světě. Biometrický model oka nám umožňuje s nejvyšší přesností stanovit pozici optického středu jakéhokoliv individuálního oka. Díky tomu pak nositel brýlí získává nejostřejší možné vidění nejen při pohledu do dálky, na střední vzdálenost a do blízka, ale také při pohledu v libovolném úhlu v periferních oblastech.

Tyto brýlové čočky nazýváme B.I.G.
BIOMETRIC INTELLIGENT GLASSES

Každé oko je jedinečné

Změnit zavedený, ale zastaralý způsob výroby progresivních brýlových čoček představuje opravdovou výzvu. V oboru stále převládají redukované modely měření očí a velké nepochopení klíčové role, kterou v procesu vidění hraje mozek.

Namísto snahy o pochopení individuality každého oka se vychází pouze z omezené perspektivy standardizovaného modelu redukovaného oka. Výsledkem je fakt, že 98 % všech nositelů progresivních brýlí celosvětově nenosí brýle, které by přesně odpovídaly zrakovým nárokům jejich očí.

Délka oka a jeho tvar jsou stejně jedinečné, jako každý jednotlivý člověk. Stejně tak se různí také umístění bodu nejostřejšího vidění. Pro zajištění ostrého vidění je tedy nutné umět brýlovou čočku vypočítat na základě přesných dat naměřených u konkrétního oka. Přesto všechno je stále drtivá většina současných progresivních brýlových čoček vyráběna s využitím shodných standardních údajů z modelu redukovaného oka.

Váš Expert na biometrické progresivní brýle – jistě a bezpečně.

Důvěřujte optikovi, který byl pro jeho technické vybavení a znalosti oceněn jako Rodenstock Expert na biometrické progresivní brýle. Mimoto se můžete spolehnout, že v této zvláštní době také zavedl přísná hygienická opatření, pro ochranu zdraví svých zákazníků i spolupracovníků.

• Odstup mezi lidmi je dodržován
• Pracovníci v optice nosí ochrannou masku
• Veškerá zařízení i vybavení optiky jsou pravidelně desinfikována

Šest kroků konceptu B.I.G. Vision®

* DNEye® zákaznický průzkum (2018), Curych.
** Muschielok, A. (2017). Personalizované progresivní čočky podle požadavků zákazníka - výsledky vědecké studie. Prezentace na OPTI fóru v Mnichově

Jak zažít B.I.G. Vision®

B.I.G. Vision® začíná s naším patentovaným přístrojem DNEye® Scanner, díky kterému dokážeme změřit daleko více parametrů oka než kterýkoliv jiný výrobce brýlových čoček na světe. Tato data jsou optikem zaslána digitálně do technologického centra firmy Rodenstock, kde je vytvořena extrémně bohatá biometrická sada dat.

Pomocí této sady dat vytvoříme přesný biometrický model vašich očí a poté jej přeneseme do výroby progresivních brýlových čoček. Vaše nové brýlové čočky jsou dokonale přizpůsobeny podle vašich jedinečných biometrických parametrů a jsou k vyzvednutí během pouhých pár dní u vašeho očního optika.

Chcete vědět více? Prvním krokem je nalezení nejbližšího očního optika, který využívá koncept B.I.G. Vision®.

Hledat optiku

B.I.G. VISION® FOR ALL

Vše, co vás zajímá o konceptu B.I.G. Vision®, najdete v naší komplexní brožuře.

StáhnoutRodenstock_Concept_brochure_B.I.G.pdf (5 MB)

Nedíváme se očima.
Vidíme naším mozkem.

Věděli jste, že přestože se díváme očima, vidíme vlastně mozkem? Ten vyžaduje velké množství vizuálních vjemů, nezbytných pro přesnou orientaci a správné vyhodnocení situace. Jedině pak jsme schopni správně posoudit, na co se zaměřit, a odpovídajícím způsobem jednat. Biometrické inteligentní brýle vyrobené podle vašich jedinečných biometrických dat zprostředkují vašemu mozku nejlepší možné vizuální vstupy.

Více zde

Jak koncept B.I.G. Vision® funguje?

Rodenstock na rozdíl od konkurence měří u každého oka individuálně tisíce datových bodů. Měření zahrnují jak délku oka, velikost zornice, tak i reakce na různé světelné podmínky a daleko více. Tento přístup a naměřená data jsou důležitým základem pro vytvoření progresivních brýlových čoček přesně na míru konkrétního uživatele.

Více zde
Žádost o schůzku

Poslat nezávaznou žádost o schůzku optikovi.Telefon
??data.request.mail??

Můj seznam produktů

Optice pomůže připravit se na schůzku, když připojíte Váš seznam přání - vybraných brýlí.

Vaše žádost o schůzku byla úspěšně odeslána.

Brzy obdržíte e-mail s potvrzením, že Vaše data byla odeslána optikovi. Optik Vás kontaktuje napřímo pro bližší upřesnění schůzky.

NÁVRAT ZPĚT
Váš požadavek nemůže být odeslán!

Zkuste zadání opakovat, prosím.