0
    Nacházíte se v: Často kladené dotazy (FAQ)  
 
Poslat leták
 
 
 

Vyřešte prosím úkol.*

7

+

=

šestnáct

 

Další úkol,
klikněte prosím sem.

 
 

*Povinná pole

 
 
nav-Id: 1647612 - doc-Id: 1641825
Společnost
Oblíbené položky (0)
Oblíbené položky (0)
V současnosti máte uloženy tyto oblíbené produkty
 
 

Žádné oblíbené položky

 
Vyhledávání
Vyhledávání
 
 
 
 
 
 

Často kladené dotazy v souvislosti s lepším viděním a značkou Rodenstock

Nejlepší kontaktní osobou, na niž se můžete obrátit ve věcech zraku, je přirozeně optik. Za účelem vaší základní orientace a informování jsme nicméně shromáždili některé odpovědi na často kladené dotazy týkající se brýlových skel a obrub. Chcete-li získat kontakt na nejbližšího optika, využijte náš vyhledávač obchodů.
Otázky a odpovědi o značce Rodenstock
 

Použijte náš vyhledávač obchodů, který vám pomůže nalézt nejbližší partnerskou optiku Rodenstock. Pomocí filtrů můžete své hledání zpřesnit na konkrétní kolekce nebo specifické oblasti.

Poskytujeme šestiměsíční záruku spokojenosti.
Zaručujeme vám bezproblémovou aklimatizaci na vaše nová brýlová skla Rodenstock. Pokud však přesto nejste během prvních 6 měsíců spokojeni, vyměníme vám skla za jiný výrobek od naší firmy. S příslušným doplatkem můžete získat i sklo vyšší hodnoty. V případě uplatnění záruky neexistuje žádný nárok na kompenzaci hodnoty.

Dvouletá záruka jakosti
Zaručujeme vám funkčnost a trvanlivost vašich nových brýlových skel Rodenstock. Pokud vaše skla v období dvou let po zakoupení vykazují nedostatky, dostanete za ně výměnou ve své optice bezplatnou náhradu v podobě stejných skel.

Tříletá záruka jakosti
Platí pro zakoupení brýlových skel SoIitaire® Protect, SoIitaire® Protect Plus, SoIitaire® Protect Sun 2 a Solitaire® Protect balance 2. Nad rámec 24měsíční záruky poskytujeme dodatečnou záruku v délce 12 měsíců na prémiové povrchové úpravy SoIitaire® Protect, SoIitaire® Protect Plus, SoIitaire® Protect Sun 2 a Solitaire® Protect Balance 2*.

*Záruka a služby se mohou v jednotlivých zemích lišit.
Vaše práva na záruku vyplývající ze zákona tímto nejsou dotčena. Náhradní díly pro vaše brýle Rodenstock budou k dispozici ještě několik let poté, co si výrobek zakoupíte. V případě poškození dáte své brýle spravit a můžete je používat dále.

Uživatelům progresivních skel nabízíme také jistotu na cestách. Pokud při cestě do zahraničí dojde k poškození či ztrátě vašich brýlí, zašleme vám na místo vašeho pobytu nouzovou sadu brýlí obsahující brýle na dálku nebo na blízko s vaší dioptrickou hodnotou. Jde o okamžitou, bezplatnou a exkluzivní službu společnosti Rodenstock. Po návratu domů nouzovou sadu jednoduše vrátíte u svého optika.

 
Otázky a odpovědi o brýlových čočkách
 

Když brýle právě nenosíte, je nejlepší je uložit do tvrdého pouzdra. Nemáte-li pouzdro, uchovávejte je na bezpečném místě položené skly nahoru.

Trpíte-li krátkozrakostí, vidíte bez brýlí dobře na blízko, v  dálce je však všechno rozmazané a nejasné. Nejběžnější příčinou tohoto problému je příliš dlouhá oční bulva (axiální myopie), takže se světelné paprsky protínají již před sítnicí a postižená osoba nevidí ostře.
Stejně jako dalekozrakost, i krátkozrakost se měří v dioptriích. Lze ji kompenzovat pomocí brýlových skel značky Rodenstock s minusovým efektem a znovu tak můžete plně využít potenciál svého zraku.

Minerální sklo se po dlouhou dobu považovalo za ideální materiál pro výrobu čoček. Časy se však mění. V současnosti se brýlová skla vyrábějí téměř výhradně ze špičkových plastů, které minerální sklo prakticky ve všech ohledech překonávají.
Čočky vyrobené z platu jsou lehké a lze je vyrobit také velice tenké. Tím se zlepšuje estetická stránka a také uživatelské pohodlí. Plastové čočky jsou kromě toho naprosto čiré, pevné a mají stálou barvu.

Progresivní brýlová skla pokrývají různé optické mohutnosti v  blízké, střední a vzdálené oblasti, přičemž přechod mezi nimi je plynulý. Nepříjemné střídání brýlí na čtení a na dálku již není nutné. A progresivní brýlová skla mají rovněž své výhody v estetické oblasti. Jelikož jednotlivé zorné oblasti mezi sebou přecházejí plynule, nabízejí progresivní brýle vašim očím ničím nerušené vidění a nelze je na první pohled rozeznat od běžných unifokálních brýlí.

Dobré sluneční brýle chrání oči před UV zářením, odstraňují nepříjemné odlesky a zachovávají barevné kontrasty. Sluneční brýle značky Rodenstock to vše nabízejí ve třech různých řadách s různými vlastnostmi.
• Řada slunečních brýlových skel SunProtect v sobě spojuje skvělý design a ochranu očí před sluncem. Tato skla poskytují optimální UV ochranu, jsou k dispozici ve stylových barevných variantách s graduálním zabarvením i bez něj a samozřejmě také pro vaše dioptrické hodnoty!
• Ideální pro ty, kdo touží po vysoce kontrastním vidění bez ohledu na sluneční světlo: skla řady SunContrast zadrží 100 % UV záření a zároveň také většinu modré složky denního světla. Hodí se zejména do prostředí s mnoha odlesky, jako jsou třeba pláže. Jsou k dispozici pro vaše individuální dioptrické hodnoty.
• Polarizovaná skla dokážou odfiltrovat prakticky všechny nepříjemné odlesky světla a umožňují pohodlné vidění s minimální zrakovou únavou. Kromě výrazného uživatelského pohodlí vám poskytnou rovněž vyšší bezpečnost například při řízení auta nebo outdoorových sportech. Jsou pochopitelně k dispozici pro vaše individuální dioptrické hodnoty.

Kvalita skel od všech výrobců podléhá průmyslovým normám. Tyto normy však pro nás nejsou dostačující, proto, že v rámci Systému lepšího vidění se používají výhradně špičkové materiály a jejich vysoce přesné opracování. Za tím účelem vyvinula značka Rodenstock své vlastní normy zaručující maximální kvalitu v každé fázi vývoje a výroby. Tyto normy zahrnují přísnou kontrolu jakosti materiálů, rozsáhlé studie kompatibility a výstupní kontrolu kvality produktů před jejich expedicí. Nabízíme vše z jednoho zdroje, počínaje výzkumem a vývojem až po výrobu brýlových skel.

Snažte se brýle nevystavovat nadměrně vysokým teplotám (nad 80 °C). Obruby ani skla by neměly trávit příliš dlouhou dobu v sauně či v létě za oknem auta. Naopak u působení teplot pod bodem mrazu nejsou známy žádné negativní dopady.

Vedle krátkozrakosti patří dalekozrakost (hyperopie) k nejčastějším očním vadám. Trpíte-li dalekozrakostí, vidíte bez brýlí dobře na dálku, v bezprostřední blízkosti je však všechno rozmazané a nejasné. Ve většině případů je na vině příliš krátká oční bulva (axiální hyperopie). Obraz se tvoří za sítnicí a není tudíž ostrý.
Stejně jako krátkozrakost, i dalekozrakost se měří v dioptriích. Lze ji kompenzovat pomocí brýlových skel značky Rodenstock s plusovým efektem a znovu tak můžete plně využít potenciál svého zraku.

Individuální brýlová skla jsou upravena výhradně pro vás a jako taková jsou optimalizována. Jsou individuálně přizpůsobena vašim konkrétním potřebám a zvyklostem při používání brýlí. Při jejich výrobě se zohledňuje mnohem více individuálních parametrů než u běžných skel. U běžných skel se bere v úvahu pouze jejich optická mohutnost dle standardizovaného vzorce. Individuální progresivní brýlová skla, jako například Impression FreeSign® 3, jsou však upravena na míru vašim očím. Prostřednictvím našeho 3D měřicího systému se změří mnoho údajů o vašem obličeji a tvaru těla, které se následně uplatní při výrobě brýlových skel. To pro váš zrak znamená vyšší pohodlí a plné využití jeho potenciálu.

Značka „R“ na sklech značky Rodenstock vám dává jasně najevo, že jde o originální výrobek Rodenstock splňující nejvyšší technické a funkční nároky.

Kromě vyryté značky nesou brýlová skla rovněž tzv. funkční označení. To slouží optikovi k dokonalému nastavení skla před okem a dosažení jasné korelace čoček. Za běžného osvětlení však toto označení není viditelné.

S rostoucím věkem se vidění v blízké oblasti zhoršuje a vy tak musíte číst s nataženýma rukama. Tento problém je vyvolán stárnutím oka, během nějž se zhoršuje elasticita čočky.

Pro kompenzaci presbyopie a jasné a hladké vidění na všechny vzdálenosti se hodí progresivní brýle. Na pracovišti jistě uvítáte speciální brýle pro práci na počítači se speciálními skly Ergo® určenými na blízko.

Nejsnadnějším a nejjemnějším způsobem čištění brýlí je jejich omytí saponátem pod tekoucí vodou. Hned poté je nejlepší otírání mikrovláknovou utěrkou.
Nečistěte prosím brýle svým tričkem nebo papírovými kapesníky. Z plastových či skleněných čoček nelze škrábance odstranit. Jakkoli se tato drobná poškození mohou jevit jako kosmetická, na mikroskopických škrábancích se rozptyluje světlo, což dráždí oko.
Vaše brýle opravdu ocení intenzivní odborné vyčištění jednou za půl roku v partnerských optikách Rodenstock. Pár minut v ultrazvukové lázni skla i obruby dokonale vyčistí a dovolí jim znovu zazářit.

Podívejte se na sebe při čtení. Musíte-li držet knihu nebo časopis nepohodlně daleko, je to jasné znamení, že byste potřebovali pomoc při vidění na blízko. Pomoci vám mohou brýle na čtení, nicméně progresivní skla mají tu zásadní výhodu, že na různé vzdálenosti nepotřebujete více než jedny brýle. To vám velmi zjednodušuje běžný život a za všech okolností vidíte vždy ostře.

Brýlová skla z kategorie Rodenstock Perfection představují ideální řešení. Celý optický systém uživatele je individuálně analyzován s cílem plně využít potenciál jeho zraku.

Špičková antireflexní vrstva zajišťuje co nejnižší odraz dopadajícího světla. Omezí se tak nepříjemné odrazy od brýlových skel a do vašeho oka doputuje skoro stejné množství světla jako bez brýlí. Antireflexní vrstva kromě toho omezuje odrazy na zadní straně čočky, což zlepšuje vidění za šera a v noci.

Často se stává, že brýle s integrovanou tvrdou antireflexní vrstvou – jako například Solitaire® Protect Plus od značky Rodenstock – bývají odolnější proti poškrábání. Tato povrchová vrstva brýlí se tříletou zárukou v sobě spojuje antireflexní a utvrzovací potah a vrstvu odolnou proti ulpívání nečistot. A vy máte na oplátku k dispozici brýlová skla bez odlesků, umožňující jasné vidění, která se snadno čistí a nabízejí trvale příjemný pocit při každodenním nošení.

Ano! Pro pohodlí při čtení je rozhodující rozměr oblasti určené pro vidění na blízko. Díky progresivním brýlovým sklům Impression® s technologií EyeLT®, je ničím neomezené čtení i vidění ve středním pásmu a na dálku obzvláště příjemné. To znamená, že progresivní brýle vám dávají mnohem větší flexibilitu než obyčejné brýle na čtení. Na blízko i na dálku vám stačí jedny brýle.

Bohužel ne. Optické čočky nejsou pouhý kus skla nebo plastu – jde o komplexní systém antireflexních a zabarvovacích vrstev i dalších funkcí. „Rozleštění“ škrábanců proto není možné. Poškrábané brýle je třeba co nejdříve vyměnit za nové. Mikroskopické vrypy totiž rozptylují světlo a oko musí neustále provádět korekce, což vede k únavě. Výsledkem mohou být bolesti hlavy.

Jde o zkratku z Eye Lens Technology. EyeLT® je nová technologie používaná při výrobě brýlových skel Rodenstock, u níž byla podána žádost o patentovou ochranu. Díky technologii EyeLT® je od roku 2011 možné něco, co bylo dříve považováno za nedosažitelné: až o 40 % lepší vidění na blízko u lidí, kteří nosí progresivní brýle, což představuje zásadní milník technologie progresivních skel.

Za účelem využití této technologie provede optik u zákazníka speciální test pro blízkou oblast. Oko je kompletně automaticky přeměřeno vysoce přesným skenerem DNEye®, což je nové a inovativní měřicí zařízení. Společně s výsledky tradičního měření zraku se tyto informace odešlou společnosti Rodenstock a my na jejich základě vyrobíme nejlepší možná skla. Uživatel brýlí tak má možnost využít potenciál svého zraku na 100 %.

ColorMaticIQ® je označení pro samozabarvovací brýlová skla od značky Rodenstock. V rekordním čase se přizpůsobují jakýmkoli světelným podmínkám. Na slunci, v jasném umělém světle, ve stínu či za šera – brýlová skla ColorMaticQ® se zesvětlují či ztmavují v závislosti na okolí. Pro vás to znamená pohodlné a spolehlivé vidění za jakéhokoli světla, a to s jedinými brýlemi.

 
Otázky a odpovědi o brýlových obrubách
 

Pro vyhledání nejbližšího partnera Rodenstock použijte vyhledávač optik. Ti vám odborně poradí.

Jelikož spolupracujeme výhradně se specializovanými optikami, nemůžeme bohužel zařizovat prodej či opravy pro koncové zákazníky. Použijte náš vyhledávač obchodů, který vám pomůže nalézt nejbližší partnerskou optiku. Tam vám rádi pomohou.

Ceny náhradních dílů sdělujeme pouze přímo svým obchodním partnerům, tedy optikům. Vzhledem k tomu, že do ceny opravy je třeba zahrnout také práci, nejsme schopni ovlivnit celkovou cenu.

Ve vaší optice vám poskytnou informaci o doporučených cenách pro koncové zákazníky. Použijte náš vyhledávač obchodů, který vám pomůže nalézt nejbližší partnerskou optiku Rodenstock. Tam vám rádi pomohou.

Pro osoby s alergií na nikl jsou vhodné především obruby vyrobené z acetátu a titanu. Oba tyto materiály jsou totiž hypoalergenní. Všechny ostatní materiály používané k výrobě brýlí nicméně splňují evropskou směrnici o používání niklu. Společnost Rodenstock sleduje její dodržování pomocí standardizovaných kontrol jakosti.

Klouby či stěžejky se mohou zdát jako zanedbatelné prvky, jelikož však jde o jedinou pohyblivou část brýlí, vykonávají dvě důležité úlohy: především zajišťují spojení brýlového středu a stranic. Takže platí, že čím kvalitněji je vyrobena pružinka, tím spolehlivější a trvanlivější budou celé brýle. A za druhé – kloub brýlí je zásadním způsobem odpovědný za pohodlí při nošení. Pouze tehdy, je-li navržen zároveň jako flexibilní a trvanlivý, umožňuje přesné nastavení brýlí tak, aby vám dobře seděly na hlavě. Prémiové klouby od značky Rodenstock dokážou všechny tyto vlastnosti zaručit. Procházejí rozsáhlým testováním, při němž se ověřuje pohyb kloubu, široké možnosti nastavení a maximální trvanlivost.

Aby bylo možno zajistit vysokou úroveň pohodlí při dlouhodobém nošení, je třeba brýle co nejpřesněji přizpůsobit tvaru vaší hlavy. Vývoj produktů značky Rodenstock vychází ze 135 let zkušeností s tím, jak brýle nejlépe padnou. Z toho důvodu jsou brýle Rodenstock dodávány anatomicky přizpůsobené, přičemž posléze stále existuje mnoho možností, jak je uzpůsobit, například v oblasti nosníků a sedel, čepů či koncovek stranic, což optikovi umožňuje přizpůsobit brýle individuálně podle tvaru vaší hlavy. Tímto způsobem se z brýlí od značky Rodenstock stávají dokonalé brýle.