0
    Nacházíte se v: House of Better Vision  
 
Poslat leták
 
 
 

Vyřešte prosím úkol.*

11

+

=

sedmnáct

 

Další úkol,
klikněte prosím sem.

 
 

*Povinná pole

 
 
nav-Id: 1648064 - doc-Id: 1641928
Společnost
Oblíbené položky (0)
Oblíbené položky (0)
V současnosti máte uloženy tyto oblíbené produkty
 
 

Žádné oblíbené položky

 
Vyhledávání
Vyhledávání
 
 
 
 
 
 

Test nepravidelného zakřivení rohovky

Nepravidelné zakřivení rohovky (astigmatismus) je jev, kdy se bod na sítnici zobrazuje jako čára. Ověřte si astigmatismus v testu.

1

Seřaďte čtyři kruhy do řady a podívejte se na čáry. Pozor: Nejprve testujte každé oko zvlášť a teprve potom obě společně. Test lze provádět s brýlemi i bez nich.

2

Vidíte ve všech kruzích jasné černé čáry?

Analýza

Pokud se čáry v jednom či více směrech jeví jako neostré, je možné, že s vaším okem není vše tak docela v pořádku. V takovém případě navštivte svého optika či očního lékaře. Pokud výše popsaný rozdíl zaznamenáte i při pohledu přes brýle, pak je na místě nechat si brýle zkontrolovat, protože nekorigovaný astigmatismus snižuje zrakovou ostrost.

 
 

Deformace rohovky či astigmatismus

Deformovaná rohovka není stejnoměrně zakřivená. Mírný astigmatismus je velmi rozšířený.

Přibližně 70 % osob nosících brýle trpí astigmatismem. Znamená to, že mají deformovanou rohovku oka. Vinou různých deformací rohovky dochází k narušení lomu světla v oku a například kulaté předměty se pak jeví jako protáhlé. Pojem astigmatismus pochází z řečtiny a jde o složeninu slov „bez“ a „skvrna, bod či díra“.

Deformovanou rohovku lze korigovat pomocí torických čoček. Lze ji optimálně kompenzovat pomocí brýlových skel značky Rodenstock a znovu tak můžete plně využít potenciál svého zraku.

Více o brýlových sklech