0
    Nacházíte se v: House of Better Vision  
 
Poslat leták
 
 
 

Vyřešte prosím úkol.*

12

+

=

osmnáct

 

Další úkol,
klikněte prosím sem.

 
 

*Povinná pole

 
 
nav-Id: 1648068 - doc-Id: 1641944
Společnost
Oblíbené položky (0)
Oblíbené položky (0)
V současnosti máte uloženy tyto oblíbené produkty
 
 

Žádné oblíbené položky

 
Vyhledávání
Vyhledávání
 
 
 
 
 
 

Test barvocitu

Barvy nejsou důležité pouze pro náš pocit, ale mají nezastupitelný význam i z hlediska bezpečnosti, například v dopravě. Ověřte si, zda vnímáte barvy správně.

1

Podívejte se na obrázek a zkuste rozpoznat čísla a písmena.

2

Následně si vyberte ze dvou možných odpovědí.

Analýza

Pokud na obrázku vidíte pouze číslo 8, je možné, že trpíte poruchou vnímání červené-zelené barvy. Doporučujeme vám absolvovat odborný test u vašeho optika nebo očního lékaře.

Analýza

Pokud na obrázku vidíte pouze číslo 12, je možné, že trpíte poruchou vnímání modré-žluté barvy. Doporučujeme vám absolvovat odborný test u vašeho optika nebo očního lékaře.

Analýza

Pokud na obrázku vidíte číslo 182, je váš barvocit pravděpodobně v pořádku. Test provádějte pravidelně – získáte tak přehled o vývoji svého barvocitu.

1

Podívejte se na obrázek a zkuste rozpoznat čísla a písmena.

2

Následně si vyberte ze dvou možných odpovědí.

Analýza

Pokud na obrázku vidíte číslo 3, je váš barvocit pravděpodobně v pořádku. Test provádějte pravidelně – získáte tak přehled o vývoji svého barvocitu.

Analýza

Pokud na obrázku nevidíte žádné číslo, je možné, že trpíte poruchou vnímání červené-zelené barvy. Doporučujeme vám absolvovat odborný test u vašeho optika nebo očního lékaře.

1

Podívejte se na obrázek a zkuste rozpoznat čísla a písmena.

2

Následně si vyberte ze dvou možných odpovědí.

Analýza

Pokud na obrázku vidíte písmena C a H, je váš barvocit pravděpodobně v pořádku. Test provádějte pravidelně – získáte tak přehled o vývoji svého barvocitu.

Analýza

Pokud na obrázku vidíte číslo 31, je možné, že trpíte poruchou vnímání červené-zelené barvy. Doporučujeme vám absolvovat odborný test u vašeho optika nebo očního lékaře.

 
 

Porucha barvocitu nebo barvoslepost

Podobně jako mnoho dalších zrakových vad mají i poruchy barvocitu většinou genetický základ. Muži bývají postiženi častěji než ženy.

Porucha barvocitu nebo barvoslepost Tyto dva pojmy bývají často používány jako synonyma. Avšak dědičné poruchy zraku nejsou vůbec stejné. Jako protanomalie se označuje porucha vnímání červené barvy, zatímco deuteranomalie značí nesprávné vnímání zelené barvy. V praxi to znamená, že tyto barvy postižený vnímá jen tehdy, pokud jsou velmi syté nebo silné.

Barvoslepost vůči různým barvám se označuje jako daltonismus. Osoba trpící protanopií nemá na sítnici receptory citlivé na červenou barvu, zatímco osoba deuteranopií postrádá receptory zelené. Tyto barvy jsou proto vnímány jako odstíny šedé. Poruchy barvocitu či barvoslepost se bohužel nedají nijak léčit. Speciálně zabarvená brýlová skla nicméně mohou zmírnit často pociťovanou přecitlivělost na světlo.