0
    Nacházíte se v: Brýle  
 
Poslat leták
 
 
 

Vyřešte prosím úkol.*

12

+

=

dvacet sedm

 

Další úkol,
klikněte prosím sem.

 
 

*Povinná pole

 
 
nav-Id: 1648048 - doc-Id: 1642228
Společnost
Oblíbené položky (0)
Oblíbené položky (0)
V současnosti máte uloženy tyto oblíbené produkty
 
 

Žádné oblíbené položky

 
Vyhledávání
Vyhledávání
 
 
 
 
 
 

Správné brýle

Čtvercový nebo obdélníkový tvar tváře

Charakteristické rysy kulatého obličeje:
 • hranaté, výrazné proporce
 • široké čelo a výrazná brada
 • velmi rovné strany

Naše doporučení:
K vaší hranaté tváři se výborně hodí kulaté či oválné obruby, např. módní brýle ze 60. let s kulatými tvarem čoček. Sháníte-li sluneční brýle, sáhněte po brýlích pro piloty. Jejich kapkovitý tvar, stejně jako ostatní kulaté či křivkami vymezené tvary obvykle výborně ladí s hranatým tvarem obličeje. Kromě toho jsou velmi vhodné rovněž bezrámečkové brýle s „měkkými“ tvary brýlových čoček.

Správné brýle

Kulatý tvar obličeje

Charakteristické rysy kulatého obličeje:
 • široká a plná brada
 • jednotný a vyplněný vnější obrys
 • ve vztahu k šířce spíše kratší

Naše doporučení:
Hranaté obroučky zužují kulaté obličeje a opticky je prodlužují. Diskrétní vrtané nebo vázané brýle zvýrazní oblast očí a vytvoří harmonický vzhled. K vašemu tvaru obličeje se dobře hodí i brýle, které se směrem dolů zužují. Vyhněte se kulatým brýlím a silným obrubám.

Správné brýle

Úzký obličej ve tvaru srdce

Charakteristické rysy obličeje ve tvaru srdce:
 • široké čelo
 • úzká, špičatá brada
 • výrazné lícní kosti

Naše doporučení:
Blahopřejeme, k vašemu obličeji se hodí prakticky jakýkoli tvar brýlí! Na vašem obličeji se budou dobře vyjímat hranaté, oválné i kulaté obruby. Vrtané brýle nebo brýle s jemnými obrubami jsou zárukou harmonického vzhledu. Důležité je, aby stranice nebyly k čočkám upevněny uprostřed a byly spíše tenké.

Správné brýle

Oválný tvar obličeje

Charakteristické rysy oválného obličeje:
 • vyvážený, měkký obrys
 • mírně kulatá brada
 • nejširší v úrovni lícních kostí

Naše doporučení:
Oválný obličej je pro brýle ideální. Obecně lze říci, že vám bude slušet takřka cokoli! Můžete na sebe upozornit prostřednictvím extrémních tvarů. Pro zvýraznění obličeje zvolte tmavé modely hranatých tvarů. Oválné tvary váš obličej změkčí a zdůrazní ženskost. Máte také k dispozici výjimečné modely slunečních brýlí. Nebojte se experimentovat – vše, co vás těší, je správné!

Správné brýle

Dětský obličej

Naše doporučení:
Pro dětské brýle obecně platí stejná doporučení jako u modelů pro dospělé. Kromě toho je třeba dbát na to, aby brýle byly dostatečně lehké a pevné a dokázaly toho hodně vydržet. Dobré dětské brýle mají pružné stranice a lze je snadno upravit, aby dobře seděly na nose i za ušima. Pozor: Nechte děti vybrat, jaké brýle chtějí nosit, protože čím se dítěti budou brýle více líbit, tím raději je bude nosit.

Pro vaše dítě se hodí následující brýle:
   

Nerozhoduje jen vkus

U nových brýlí pochopitelně obecně rozhoduje především to, co se vám líbí a co ne. Je to však podobné, jako když si kupujete oblečení. Existují tvary obrub, které jednomu padnou jako ulité, zatímco jinému příliš nesluší. Široké obruby opticky rozšiřují hranatý obličej a kulatá skla činí kulatý obličej plnějším. Obojí přitom jde proti naší zažité představě „správných proporcí“. Proto při výběru nových brýlí přiřaďte k rozhodovacím kritériím rovněž „tvar obličeje“.

A jaký tvar obličeje tedy vlastně máte?

To se zjistí snadno. Postavte se před zrcadlo a odstraňte si vlasy z tváře. Nyní můžete porovnat obrys vašeho obličeje s našimi příklady.

Tipy:

 • Nejste-li si jisti, můžete tvar svého obličeje na zrcadle obkreslit vodou ředitelnou fixou.
 • Při rozhodování k sobě buďte upřímní. Znáte-li tvar svého obličeje, můžete pomocí správně zvolených brýlí dosáhnout optimálních výsledků.
 • Tato informace vám nepomůže jen při výběru dioptrických brýlí, ale je velmi užitečná i při hledání nových slunečních brýlí.

Vše, co se vám líbí, je povoleno!

Vybíráte-li si nové brýle pro svůj tvar obličeje, je velmi důležité, aby se vám obruby líbily! Pokud se vám při výběru dostaví náhlý pocit okouzlení u modelu, který by vám podle vašeho typu obličeje teoreticky neměl slušet, pak neváhejte a kupte si ho! Nakonec je pro vás totiž nejdůležitější to, jak se v nových brýlích Rodenstock líbíte sami sobě.